Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Esed öldürüldü' iddiası

24.03.2013 21:57
Şam'da şiddetli çatışmalar sürerken sosyal medya Esad'ın öldürüldüğü haberiyle çalkalandı. Ancak iddia henüz doğrulanamadı.

 

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın yakın koruması tarafından vurularak öldürüldüğü yönündeki bir söylenti sosyal medyada hızla yayılıyor.

Tweet'lerde İsrailli ve Lübnanlı kaynakların Beşar Esad'ın ölüm iddialarını doğruladığı öne sürüldü. Ancak bu ülkelerin güvenilir basın kaynaklarında konuyla ilgili henüz bir haber yer almıyor.

Haberin kaynağı olduğu belirtilen biri Arapça biri İbranice iki sitede ise Esad'ın ölmediği, ağır yaralı olarak başkent Şam'da bulunan El Şami Hastanesi'ne kaldırıldığı ifade ediliyor. Ancak resmi bir teyit bu haberlerde de yer almıyor.

Esad'ın vuran kişinin İranlı Mehdi Yakubi isimli bir subay olduğu da iddialar arasında.

Daha önce de Esad ve aile üyeleriyle ilgili sosyal medyada benzer iddialar yayıldığı için bu tür durumlara artık fazla itibar edilmiyor.

Son olarak Esma Esad'ın Nasır ve Muntasır isimli ikiz bebekler doğurduğu iddiaları yayılmıştı. Ancak bu söylentiden iki gün sonra Esma Esad halkın içine çıkmış ve iddialar bir anda kesilmişti.


 

 

 

Bu haber toplam 3026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri