Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed rejimini bitirecek görüntü!

05.01.2013 02:22
Suriye Ordusu'nun kimyasal silah kullandığı bir kez daha görüntülerle belgelendi...
Suriye Ordusu’na ait savaş uçakları humus şehrine fosfor bombası yağdırdı...
 
Burası Suriye. Mart 2011'den beri kan ve gözyaşının memleketi. Havadansa kar ya da yağmur değil, bomba yağıyor. Üstelik, fosfor bombası. Yani kimyasal silah...
 
Beşşar Esed'e bağlı ordunun halka karşı kimyasal silah kullandığı, bu görüntülerle bir kez daha belgelendi. Humus şehrine fosfor bombası yağdı.
 
Baas rejimin Suriye halkına yönelik fosfor bombası kullanması, İsrail 'in Ocak 2009'da Gazze'ye yönelik saldırılarındaki fosfor bombalı saldırılarını hatırlattı.
 


<p><a rel="nofollow" href="http://www.kure.tv/webtv/802-aktuel/suriyede-fosfor-bombasi-yagiyor/2336-Bolum/126487/&embeddedplayer=v1">Suriye'de fosfor bombası yağıyor!</a></p>


 
 
 
Humus'un yanısıra Halep, Şam, İdlib ve Dera gibi şehirlere rejimin askerleri tarafından düzenlenen saldırılarda 149 kişi daha hayatını kaybetti. Muhalif kaynaklar Suriye ordusunun bazı bölgelerde misket bombaları ile scud füzeleri kullandığını ifade etti.
 
Öte yandan Suriye Ordusu'ndan kopuşlar devam ediyor. Aralarında 2 general ve 13 albayın da bulunduğu 68 kişilik asker ve asker ailesi kafilesi Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden Türkiye'ye giriş yaptı. Kafile Hatay'daki Apaydın kampına gönderildi.
Bu haber toplam 7724 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri