Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed sözünü tutmadı: 8 ölü

12.04.2012 16:31
Suriye Devlet televizyonu: "Halep'teki silahlı saldırıda bir subay öldü, 24 kişi yaralandı"
Suriye Genel Devrim Konseyi, bazı kentlerde tankların hala şehir merkezlerinde bulunduğunu ve operasyonların devam ettiğini bildirdi.
 
Konsey, Humus kalesinde kentin eski yerleşim birimine çok sayıda havan mermisi atıldığını ve ordunun henüz çekilmediğini belirtti.
 
Güvenlik güçlerinin Halep'in Meridyen bölgesinde cenaze törenine katılanlara ateş açtığını ve tutuklamalar gerçekleştirdiğini aktaran Konsey, İdlib, Hama, Şam ve Halep'in banliyölerinde askerlece açılan ateşte ölü sayısının 8'e çıktığını ve çok sayıda da kişinin yaralandığını duyurdu.
 
Dera'nın İnhil ilçesinde kontrol noktalarında hala askerlerin olduğunu kaydeden konsey, bazı yerlerde tankların gizlendiğini vurguladı. Tankların görülmemesi için etrafının kum torbaları ve toprakla kapatıldığını, buna rağmen görüntü çektiklerini ifade eden yerel aktivistler, Humus'ta keskin nişancıların ateşinin sürdüğünü söyledi.
 
Bu arada Suriye devlet televizyonu, Halep'te silahlı grupların saldırısında bir subayın öldüğünü 24 kişinin de yaralandığını duyurdu. Daha önce verilen haberlerde ölü sayısı 3 olarak kaydedilmişti. 
Bu haber toplam 1618 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri