Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed: Ezmek için daha da sertleşeceğiz

20.11.2011 12:12
Suriye Devlet Başkanı Esad'ın Sunday Times gazetesine demeci: "Militanları ezmek için sert önlemler almayı sürdüreceğiz"
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, "Suriye rejimine karşı çıkan muhalif militanları ezmek için sert önlemler almayı sürdüreceklerini" söyledi.
 
Esad, İngiliz Sunday Times gazetesinin bugünkü sayısında yayımlanan demecinde, ülkesinin boyun eğmeyeceğini ve tüm baskılara direneceğini belirtti.
 
"Rejim karşıtı militanların her gün Suriyelileri katlettiklerini" öne süren Esad, Suriye'de dökülen kan için "acı ve üzüntü" hissettiğini, ancak sorunun, "şiddet olaylarının büyük bir kısmının sorumluluğunu taşıyan militanların" yok edilmesiyle çözüleceğini söyledi.
 
Esad, Suriye'de 8 aydan beri süren rejim karşıtı gösterilerde 800 polis ve güvenlik gücünün hayatını kaybettiğini bildirdi.
 
BM'den yapılan açıklamalarda Mart ortalarında başlayan rejim karşıtı gösterilerde şimdiye kadar yaklaşık 3500 kişinin öldüğü belirtiliyor.
Bu haber toplam 2934 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

Sertleş çünkü son günlerin
R. A
Bütün diktatörler aynı yoldan yürürler son sahneleri ise gözyaşalrı ile doludur.
20 Kasım 2011 Pazar 15:57
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Yolun Sonu
R.İsmail Nergis
baas kalıntısının tozlanmış Melunu yeter arktık Suriyede halka yaptığın zulum ve işkence pılın pırtını topla senin sonu da yaklaştı.yol yakın iken koltuğu bırak Senin baban Türkiye aleyhine yapmadığı kalmamıştı. senin sonun kaddafiden de kötü olacak çünkü eden bulur dünyasında yaşıyoruz.
20 Kasım 2011 Pazar 13:09
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri