Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed, Genel Af İlan etti

15.01.2012 15:40
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'in ülkedeki olaylarla ilgili genel af ilan ettiği bildirildi.

Muhalif gösteriler birinci yılına yaklaşırken iç savaş ve dış müdahale senaryolarının kapıya dayandığı Suriye'de Esed yönetimi genel af ilan etti.

Ölü sayısının beş bini geçtiği ülkede Arap Birliği gözlemcilerinin gelişinden sonra da akan kan durmayınca uluslararası toplumda dün ilk kez dış müdahale seçeneği dile getirildi.

Daha önce Arap Birliği gözlemcilerinin fayda sağlamadığını ve geri çekilmesini savunan Katar Emiri Şeyh Hamed, dün de ülkeye Arap askeri birliklerinin gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Ufukta beliren dış müdahale ihtimali ve ordudan ayrılan asker sayısındaki patlama karşısında Esed yönetiminden bir son dakika atağı daha geldi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin ülkedeki durumu ele aldığı kritik günlerde Arap Birliği gözlemcilerini kabul eden Esed yönetimi, şimdi de muhalif gösterilere katılanlar için genel af ilan etti.

 

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur
Tuz koktu
Ahmet Remzi TURAN
Senin yalanlarına hacet kalmadı zalim ezed. ne kadar daha kandıracaksın suriye halkını, bırak koltuğu çek git.yeter artık döktüğün kanlar aldığın canlar, insanın caniu çıkar huyu çıkmaz derler senin söylediğin yalanlara inanan kalmadı.
15 Ocak 2012 Pazar 15:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri