Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed'e 'Savaş Kaybettirecek' Yeni Taktik!

13.02.2013 12:28
Suriyeli muhalif komutan, Halep'te Esed'in kontrolü kaybedeceği ve sivil kayıplarının engelleneceği yeni bir strateji belirlendiğini açıkladı.

Şehba Tugayı'nın Ebu Sadık eş-Şehbani lakaplı komutanı, yüzde 65'ini kontrol altına aldıkları Halep kentinin tamamını ele geçirmek için belirledikleri stratejiyi anlattı.

Şehbani, ÖSO 'nun Halep'in kontrolünü ele geçirmek için savaşı şehir dışına çekerek ''sivillerin kanının akmasını engelleyecek'' bir strateji belirlediğini ifade etti.

Devrimcilerin Halep'in güneyinde ve batısında yer alan Seyf ed-Devle, El-İzaa, Salahaddin, El-Amiriyye, Eş-Şeyh Said, Bostan el-Kasr bölgelerinde yoğunlaştığını ifade eden Şehbani, yönetimin elinde ise 6 askeri nokta bulunduğunu, bunların ele geçirilmesi halinde Esed rejiminin Halep'in kontrolünü tamamen kaybedeceğini öne sürdü.

Şehbani, operasyonun 2'inci aşamasının, Devrim Kalkanı Konseyi'ne bağlı birçok tugay ve birlikten oluşan ''Emrolunduğu gibi dosdoğru ol'' Birliği tarafından ''İhlas'' adıyla yürütüldüğünü ve Ramuse bölgesinde yer alan yönetime ait en önemli askeri bölgeyi ele geçirmeyi hedeflediğini ifade etti.

Bu haber toplam 3206 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri