Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed'i 1 ayda yıkma sözü verdi ama şartı var!

06.03.2013 23:54
Özgür Suriye Ordusu Genelkurmay Başkanı Selim İdris, Batı'nın silah vermesi durumunda Esed rejimininin 1 ay içinde devrileceğini söyledi.

Liberallerin davetlisi olarak Avrupa Parlamentosu 'nda konuşan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO ) Genelkurmay Başkanı Selim İdris, Batılı ülkelerin başlangıçta kendilerine bolca destek sözü verdiğini ama hemen hiç yardımda bulunmadıklarını söyledi.

İdris, AB'nin Suriye'ye uyguladığı silah ambargosunun sadece "kurbanlara" tatbik edildiğini, buna mukabil Rusya ve İran 'ın Esed rejimini açıktan silahlandırdığını belirtti.
ÖSO Komutanı İdris, Batılı ülkelerden silah yardımı almaları halinde Esed rejmini "bir ay dolmadan" devireceklerini, aksi halde çatışmaların belirsiz bir süre daha devam edeceği, yaşanan insani krizin katlanacağı ve Suriye'nin tamamen enkaza döneceği uyarısında bulundu.

Batılı ülkeler gibi Asya ve Ortadoğu ülkelerinden de silah alamamalarından yakınan İdris, en çok tank ve hava saldırılarına karşı savunma füzelerine ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

ÖSO Komutanı İdris, Esed rejimini para, militan ve silah sağlayarak "Terör örgütü PKK 'yı Türkiye'ye ve kendilerine karşı kullanmaya çalışmakla" suçladı..

Bu haber toplam 2676 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri