Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eşim ve çocuklarım affetsin

07.09.2013 16:36
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne İstanbul'a olan sevgisini böyle anlattı

İNTERNET HABER - İstanbul'un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı sunumunda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbula ve spora olan sevdamı ortak bir meşale altında hem de olimpiyat meşalesi altında birleştirmek her zaman en büyük hedeflerimden biri oldu" dedi

Başbakan Erdoğan, olimpiyatların hangi kentte yapılacağına karar verecek üyelere karşı konuşma yaptı.

Buenos Aires'te gerçekleştirilen Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) 125. genel kurulunda Madrid ve Tokyo'nun aday olduğu yarışta ilk surumu İstanbul yaptı. Son olarak kürsüye çıkan Başbakan Erdoğan, yaklaşık 10 dakika süren bir konuşma yaptı. İşte o açıklama:

EŞİM VE ÇOCUKLARIM AFFETSİN

Çocukluk yıllarımdan beri lisanslı bir futbolcu olarak spor aşkını hep içimde yaşattım. Eşim ve çocuklarım beni affetsin spora ve İstanbul'a bir aşkla bağlandım.

Dünyanın bütün dillerinin üzerinde bir ortak dil olduğuna inanıyorum. O dil kalp dilidir. bugün ben size en kalbi duygularımla selamlıyorum. Selam barış demektir. Bölgemizin ve dünyamızın barışa en ihtiyaç duyduğu bir dönemdeyiz.

Dostluğun ve kardeşliğin şehri İstanbul'dan tüm dünyaya çok güçlü barış mesajları vermek istiyoruz. İstanbul aşkı beni İstanbulluların takdirleriyle büyükşehir belediye başkanlığına taşıdı.

2020 olimpiyatlarının, gençlerin ülkesi Türkiyede, 8 bin yıllık tarihi olan barış ve hoşgörü şehri İstanbulda kıtaların buluştuğu bu kadim şehirde gerçekleşmesi olimpiyat ruhuna uygun bir karar olacaktır.

EN ANLAMLI MESAJ OLACAKTIR

Halkının çoğunluğu Müslüman olan Türkiye'de yapılacak olimpiyatlar, hiç kuşkusuz hem barışa susamış bölgemize hem de dünyaya verilecek en anlamlı, en etkili mesaj olacaktır. Türkiye olimpiyat ruhunun ve olimpiyat hedefinin arkasındadır

İstanbul'a ve spora olan sevdamı ortak bir meşale altında ve olimpiyat meşalesi altında birleştirmek her zaman en büyük hedeflerimden biri oldu.

Türkiyeolimpiyat ruhu ve hedefinin arkasındadır. 2020 Olimpiyatları'nın İstanbul'a verilmesi hoşgörü ve barış şehri İstanbul'da gerçekleşmesi olimpiyat ruhunu uygun bir karar olacaktır.

Gelin hep beraber köprüler kiralım gelin hep birlikte tarih yazalım.

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri