Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayraktar'dan 'İstifa' Özrü

03.02.2014 18:27
17 Aralık operasyonu sonrası yaptığı istifa açıklamasında Başbakan'ı suçlayıcı ifadeler kullanan Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar özür diledi.

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Sayın Başbakanımız, 40 yıldır benim davamın lideridir. 25 Aralık 2013 tarihinde yaptığım açıklamada bu hususun altı çizilmiş ve Sayın Başbakanımızın da icranın başı olduğu zikredilmiştir.

BUNUN AKSİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Bunun aksi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etmek için maksadımı aşan bir şekilde 'istifa' kelimesi tarafımdan kullanılmıştır. Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bayraktar, AA'ya gönderdiği yazılı açıklamada, 17 Aralık 2013 tarihinde siyaset kurumuna karşı yolsuzluk kılıfı kullanılarak bir operasyon düzenlendiğini belirtti.

17 ARALIK'IN HEDEFİ HÜKÜMETİ YIKMAK

Amacı meşru hükümeti yıkmak olan bu operasyonun hedeflerinin bugün daha net olarak görüldüğünü ve anlaşıldığını vurgulayan Bayraktar, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bu operasyonu kimlerin yaptığı, hangi işbirliklerinin oluştuğu kamuoyu nezdinde açıklığa kavuşmaktadır.

USULSÜZLÜK İTHAMI MESNETSİZ

Bu operasyon sürecinde şahsımı, ailemi ve çalışma arkadaşlarımı zan altında bırakacak ve izah edemeyeceğim hiçbir hususun olmadığını defalarca ifade ettim.

Şahsıma isnat edilen imar usulsüzlükleri ithamı tamamen mesnetsiz olup yaptığımız imar planlarının tamamen şeffaf, yasalara uygun, kamuoyu ve yargı denetimine açık, yatırım ortamını ve iklimini iyileştirici ve de ülke menfaatleri doğrultusunda atılmış adımlar olduğu aşikardır''.

İSTİFA KELİMESİYLE MAKSADIMI AŞTIM

Bayraktar, ''Ayrıca benim kişisel tarihim, kullanmış olduğum bir kelime ile şekillendirilemez. Bu kelimenin yol arkadaşlarım ve aziz milletim tarafından maksadı aşan bir ifade olarak telakki edilmesini talep ediyorum açıklamasında bulundu.

habervatim

Bu haber toplam 1638 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri