Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekliye ayrıldı

03.09.2013 10:58
Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten'in kendi isteğiyle emekliye ayrıldığını duyurdu.

Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bilgi notunda,"Hava Kuvvetleri eski Komutanı Emekli Orgeneral Mehmet ERTEN, 30 Ağustos 2013 tarihi itibariyle; kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır" denildi.

1 Ağustos’ta başlayıp 3 Ağustos’ta biten Yüksek Askeri Şura Toplantısı’nda Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevi sona eren ve emekliliğe bir yıl süresi olduğu için hiçbir görev verilmeden sadece YAŞ üyesi olarak TSK’da kalan Orgeneral Mehmet Erten emekli oldu.

ULUDERE VE TÜRK JETİNİN DÜŞÜRÜLMESİ

Erten, Balyoz davası nedeniyle ortaya çıkan kadro sorunları nedeniyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda yeterli sayıda orgeneral bulunmadığından pilot sınıfından olmadığı halde Kuvvet Komutanı olmuştu. Döneminde Uludere olayı yaşanmış, bir RF4 uçağı Suriye ordusu tarafından düşürülmüştü. 

DEVİRDEN SONRA SİLİVRİ'YE JET ZİYARET

Genelkurmay Başkanlığı öğle saatlerinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nı Korgeneral Akın Öztürk'e devrettikten sonra eski komutanı İlker Başbuğ'u Silivri'de ziyaret etmesiyle gündeme gelen Orgeneral Mehmet Erten ile ilgili bir açıklama yaptı. Erten hakkında "Bir yıl daha Yüksek Askeri Şura üyeliği yapacak" haberlerine değinmeden tek cümlelik açıklama yapan Genelkurmay, "Hava Kuvvetleri eski Komutanı Emekli Orgeneral Mehmet Erten, 30 Ağustos 2013 tarihi itibariyle; kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır" dedi.ENSONHABER

Bu haber toplam 2650 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri