Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eski MİT'çi Ertuğ: DHKP-C'nin arkasında Almanya var

03.04.2015 10:50
"İstanbul’daki terör eylemlerini gerçekleştiren örgütün arkasındaki ülke Almanya ve bu örgütün Ortaköy’de balıkçısı var." Bu çarpıcı açıklamaların sahibi eski bir MİT elemanı; Cemal Alparslan Ertuğ.

A Haber'de bir programa katılan Ertuğ,"Türkiye'de silahlı sol örgütlerin arkasında Batı olmuştur. Bir bölümü üzerinde de Alman gizli servisi etkilidir. İki eylemi yürüten örgüt bunlardan biri ve yurt dışında Almanya ve Almanya'ya yakın Hollanda gibi yerlerde barınırlar ve Alman derin devleti tarafından korunurlar. Avrupa'da onlara yönelik bir operasyon engellenir." dedi. 

"EYLEMLERİN AMACI KAOSLA İKTİDARI DEVİRMEK"

İstanbul'daki terör eylemlerinin amacının, yeni bir kaos yaratarak siyasi iktidarı devirmek olduğunu belirten eski MİT elemanı, "O kaosun üstüne binerek Türkiye'de yeni bir yapılanma yaratmak için yapıldı bu eylemler. Türkiye'de memnun olmadıkları siyasi iktidardan kurtulmak istiyorlar, bu iktidarın giderek bağımsızlaşan istihbarat servisi, savunma sanayi ve başka devletlerin iştahını kabartan petrol ve doğalgaz bölgelerine müdahale eden bir yapısı var. Bundan birileri rahatsız. " ifadelerini kullandı. 

"ÖRGÜTÜN ORTAKÖY'DE BALIKÇISI VAR"

Örgütün finans kaynakları hakkında da bilgi veren Ertuğ, DHKP-C'nin finans kaynaklarından birinin İstanbul Ortaköy'deki bir balıkçı olduğunu açıkladı. 

"PARALEL YAPI ELİNİ İKTİDARA UZATARAK HATA YAPTI"

Paralel yapı ile mücadele konusunda da açıklamalarda bulunan Ertuğ, "Paralel yapı elini iktidara uzatarak hata yaptı. Siyasi iktidarın başındaki siyasetçi kararlı olunca dalga tersine döndü. Paralel yapı sorunu sadece okulların kapatılmasıyla çözülemez. Bütünlüklü bir çözüm gerekir" değerlendirmesinde bulundu. 

Bu haber toplam 2238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri