Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Eski Müsteşar Aile Hekimlerimizden Özür Dilemelidir"

07.05.2012 20:27
Tıp Fakültesi eğitiminden uzmanlaşmaya kadar zorlu bir süreçten geçen hekimlerimizin toplumumuza verdiği hizmet bir takım çevreler tarafından göz ardı edilmeye çalışılmaktadır.

Tıp Fakültesi eğitiminden uzmanlaşmaya kadar zorlu bir süreçten geçen hekimlerimizin toplumumuza verdiği hizmet bir takım çevreler tarafından göz ardı edilmeye çalışılmaktadır. Öyle ki bu çevreler kimi zaman maksadını aşan şekilde hekimlerimizin mesleki saygınlığına da tecavüz eden talihsiz beyanatlarda bulunmaktadır. Ülkemizde çalışma ortamlarında çok ciddi sıkıntılar çeken hekimlerimiz, yoğun hasta talebi karşısında fedakarca görevini sürdürmeye çalışmakta ancak buna rağmen şiddet ve taciz olaylarına maruz kalabilmektedir.

Geçtiğimiz günlerde TV8’de yayınlanan “Erkan Tan ile Başkentten” isimli programa katılan eski milletvekillerinden Ergün Özdemir, Aile Hekimliği Sistemi’ni ve Aile Hekimlerini cinayet şebekesi olmakla suçlamıştır. Hekimlik mesleğinin onurunu zedeleyici söz konusu ifadelerin kabul edilmesi asla mümkün değildir.

Bir dönem Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde de bulunan hekim kökenli bu şahsın ifadelerini büyük bir teessüfle karşılıyoruz. Elbette Aile Hekimliği sisteminin eleştirilebilecek pek çok yönü bulunmaktadır. Ancak Aile Hekimlerimizi “Cinayet Şebekesi” olmakla suçlamak hiç kimsenin haddi değildir. Herkes bilir ki hekimlik mesleğinin temel kuralı insanı yaşatmaktır.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin yoğun olarak yaşandığı bugünlerde, hekimlerimizi hedef gösteren ve halkımızda hekimlerimize karşı güvensizlik oluşturan ifadeler kullanan Ergün Özdemir’i şiddetle kınıyoruz. Ergün Özdemir’in aile hekimlerimizden bir an önce özür dilemesini bekliyor, 450 bin sağlık çalışanı adına yetkili sendika Sağlık-Sen olarak konuyu yargıya taşıyacağımızı ilan ediyoruz.

Kaynak:
Bu haber toplam 1712 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri