Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Prof. Recep Akdağ'dan Knowledge Academy'e ziyaret

27.09.2013 18:50
Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Boston Başkonsolosu Burak Karartı ve diğer misafirler Knowledge Academy'i ziyaret ettiler.

Nihal Bozkurt'un haberi

ABD'nin entellektüel kalbi olan ve Harvard, MİT, TUFTS, Boston Üniversitesi gibi dünyanın sayılı üniversitelerinin bulunduğu Massachusetts (MA) eyaletinde müslümanlara ait 11 okul bulunmakta.
 

MA'deki en yeni İslami okul olan Knowledge Academy (K.A.), 4 yıl önce tecrübeli eğitimci Oya Bozkurt tarafından açıldı. Yaklaşık 70 öğrencinin eğitim gördüğü K.A de anaokulu öncesi (3 ve 4 yaş) eğitiminden Lise 3 e kadar eğitim veriliyor.
 

50 kişilik park alanı, küçük öğrenciler için oyun sahası, ilk orta ve lise öğencileri için basketbol ve futbol sahalarininda bulunduğu K.A Boston'a sadece 25 dakika mesafede bulunuyor.
 

K.A. bulunduğu Middleton şehri okul yönetimi tarafından onaylı olup MA eyelatinin müfredatıyla birlikte ayrıca Arapça, İspanyolca, K.Kerim ve İslami derslerde veriliyor.
 

K.A. nin Lise öğrencileri ise çok daha avantajlı. Hemen yakınlarındaki North Shore Community College'de Lise 2 den ititbaren ders alarak 3 yıl içerisinde iki yıllık üniversiteyi de bitirmiş oluyorlar.
 

Çok yakında kız ve erkekler için yatılı imkanlarında olacagi K.A de ayrıca her gün sıcak yemek veriliyor ve öğrenciler okulda Cuma namazlarını da kılıyorlar.
 

K.A. nin hafta başında çok özel misafirleri vardı.
 

Harvard Üniversitesindeki kısa süreli görevi dolayısıyla MA de bulunan Türkiyenin ikinci en uzun süre Sağlık Bakanlığını yapan Ak Parti Miletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, Boston Başkonsolosu Burak Karartı, Boston Ticaret Ateşesi Alperen Kaçar, yine Harvard'da misafir öğretim üyesi  Marmara Un. İlahiyat Fakültesi profesörlerinden Tahsin Özcan , Salem State Üniversitesi hocalarından Prof. Mustafa Yatın, Bostondaki başarılı Türk iş adamlarından ve Turkbirdev'in kurucu başkanı Sefer Özdemir, işadamı Güngör Atmaca, Northestern Un. master öğrencisi Bekir Karaman, Avukat Figen Şaştım, İBU öğretim üye lerinden İbrahim Bilir, www.habername.com Genel Yayın Yönetmeni Kemal Bozkurt ve diğer misafirler kahvaltıda biraya geldiler.
 

Türkiyede Sağlık hizmetlerinde çığır açan eski bakan Prof. Dr. Recep Akdağ ABD'de doğmuş bir Türkün bu güzel müesseseyi açmış olmasından dolayı gurur duyduğunu beyan ederek memnuniyetini dile getirdi. Boston Başkonsolosu Burak Karartı ise, başkonsolosluk olarak sadece evrak işleriyle değil, K.A. gibi vatandaşlarımızın açmış olduğu kurumları ziyaret edip destek olduklarını belirtti. Ticaret Ateşesi Alperen Kaçar'da ateş elik olarak Türkiye ile ABD arasında ticaret yapmak isteyen tüm vatandaşlarımıza köprü olduklarını belirterek kahvaltıya katılmaktan mutlu olduğunu belirtti.
 

Knowledge Academy kurucusu ve müdüresi Oya Bozkurt, kapılarının Türkiyedeki tüm gençlere açık olduğunu ve İngilizce'yi yerinde öğrenmek isteyen genç öğrencileri 2014-2015 eğitim yılında K.A ye beklediklerini belirtti. Oya Bozkurt K.A. nin Türkiyedeki karşılığının modern İHL olduğunu belirterek, ABD içerisinde 3 ile 17 yaş arası çocukları olanlara, Türkiyeden de Lise öğrencilerine çağrıda bulunarak önümüzdeki sene için geç kalmamalarını tavsiye etti.
 

Oya Bozkurt ayrıca ABD'nin en modern ve zengin eyaletlerinden biri olan MA eyaletinin de 3,4 ve 5 yaşındaki çocukların gelir seviyesi düşük ailerine okul masraflarının verildiğini ve voucher programından mutlaka istifa edilmesini belirtti.
 

Knowledge Academy hakkında detaylı bilgiye www.knowledgeacademy.org adresinden ulaş abiliniyor.
 

Fotoğraflar: Güngör Atmaca
 

bak2n.jpg

www.habername.com Genel Yayın Yönetmen'i  Kemal Bozkurt Prof. Dr. Recep Akdağ 'a hediyesini verirken

bak6n.jpg

K.A. Kurucusu Oya Bozkurt, Kemal Bozkurt, Prof. Recep Akdağ ve Boston Başkonsolosu Burak Karartı Knowledge Academy'nin önündeler. 

bak7n.jpg

bak3n.jpg

Kahvaltıya katılan misafirler toplu haldeler. 

bak4n.jpg

bak8.jpg

 

Kaynak:
Bu haber toplam 8716 defa okunmuştur
tebrikler
Osman Keser
Tebrikler ABD'de boyle bir okulun olması biz Türkleri gururlandırdı.
28 Eylül 2013 Cumartesi 04:03
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri