Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eskişehir'de DSP karıştı

18 Şubat 2009 / 15:48
Eskişehir'de, Demokratik Sol Parti'nin (DSP) İl Seçim Kurulu'na verdiği İl Genel ve belediye meclisi üye listesine bir grup partili tepki gösterdi.
DSP'nin İl Seçim Kurulu'na verdiği listede ismi bulunmayan İl Genel Meclisi üyesi Mehmet ilhan ile DSP İl Yönetim Kurulu üyesi Ferudun Döngel, eski merkez ilçe başkanı Rıdvan Atan ve İl kadın Kolları Başkanı Müjgan Elmas'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişi, toplu halde Asarcıklı Caddesi'ndeki DSP il binası önünde basın açıklaması yaptı. DSP'den istifa ettiklerini belirten grup basın açıklamasının ardından topluca 2'nci kattaki DSP il binasına çıktı.

İstifa dilekçelerini vermek isteyen grupla partililer ve halen DSP İl Genel Meclisi üyesi olan Yıldız Yavaş arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından sinir krizi geçiren Yıldız Yavaş, il başkanının odasına girip kendini yerlere attı. Partiler kapıyı kapatıp basın mensuplarının Yıldız Yavaş'ın yerdeyken görüntüsünü çekmesini engelledi. Grup istifa dilekçelerini bıraktıktan sonra il binasından ayrıldı.

DSP'den istifa edenler adına konuşan İl Genel Meclisi üyesi Mehmet İlhan, partiye hizmet etmenin bir değerinin olmadığını söyleyerek şöyle konuştu:
“Yıllarca bu parti bayrağı altında hizmet etmenin gururu içinde özverili ve özenli hizmetleri şehrimiz adına, memleketimiz aşkına yapmış olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık, yaşattık. Yıllardır değer verdiğimiz ve üyesi olduğumuz DSP’nin düştüğü durum bizleri ziyadesi ile üzmektedir. Ama ne yazık ki son zamanlarda başvuruların partiye değil, belediye başkanına yapılması gerektiğini, partiye hizmet etmenin, partili olmanın bir değer olmadığı, kişilere kulluk ve yalakalık yapmanın yeterli olduğu, dağdan gelenin bağdakini kovduğu misali tam bir örnek görülmektedir. Böyle bir olayın yaşandığı partimizde, yetkili organlarca sessiz kalındığına göre Demokratik Sol Parti’nin isminin değiştirilip, Demokratik Olmayan Sağ Parti olması daha uygundur. İlimizde oluşacak seçim sonuçlarından bu listeleri yapan ve onaylayanların sorumlu olacağını beyan ederiz. Bu onursuzluğu devam ettirmeme adına parti üyesi olmanın değer bulmadığı, dışarıdan gelenlerin ve bu partiye hakaret edenlerin adam yerine konduğu bir siyasi düşünceye hizmet edemeyeceğimizden DSP üyeliğinden istifa ediyoruz.”
Bu haber toplam 1258 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri