Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esra'yı Hediye İçin Öldürmüş

22 Şubat 2009 / 09:46
Lise öğrencisi Esra Celepkulu'nu asansörde bıçaklayarak öldüren katil zanlısı, genç kızı hediyesini reddettiği için öldürmüş..
Pendik Lisesi öğrencisi Esra Celepkulu'nu (17), oturduğu binanın asansöründe bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlı Sezai K., genç kızı, aldığı hediyeyi reddettiği için bıçaklamış.

Zanlı, olaydan sonra Esra Celepkulu'nu hastaneye götürülüşüne kadar takip etmiş, hastane bahçesinde bekleyerek iyileşmesi için sabaha kadar dua etmiş. Kurtköy Jandarma Karakolu'ndaki sorgusunun ardından Pendik Adliyesi'ne getirilen zanlının suçunu itiraf ettiği öğrenildi. Zanlının, jandarmadaki ifadesinde ilginç ayrıntılar yer aldı: "Uzun süredir birbirimizi seviyorduk. 2 yıldır da görüşüyorduk. Son olarak Sevgililer Günü'nde kendisine hediye olarak iPod almıştım. Ancak görüşemediğimiz için hediyesini veremedim. Olay günü hediyesini vermek ve konuşmak için okuldan dönmesini bekledim. Binanın asansöründe, aldığım hediyeyi kendisine verince kafama vurdu. Ben de sinirlenerek yanımdaki bıçağı salladım. 3 kez salladığımı hatırlıyorum. Daha sonra bırakarak kaçtım. Dışarıdan takip ettim. Hastanede yaşaması için dua ettim. Geceyi hastane bahçesinde uyuyarak geçirdim. Ertesi gün ağlama seslerini duyunca öldüğünü anlayarak kaçtım."
Kaynak:
Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri