Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Evren'in beyin ölümü gerçekleşti mi?

28.02.2015 01:19
GATA'da yoğun bakım servisinde tedavisi süren Kenan Evren'in beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi. GATA ise Evren'in bilincinin kapalı olduğunu açıkladı.

Ankara kulislerinde iki gündür süren Kenan Evren tartışması alevleniyor. İddialara göre 98 yaşındaki 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in beyin ölümü gerçekleşti. GATA ise öldüğü yönündeki iddiaları yalanlayarak Evren'in bilincinin kapalı olduğunu duyurdu.

Kenan Evren'in öldüğü iddiaları üzerine GATA'dan açıklama yapıldı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden (GATA) yapılan açıklamada, Kenan Evren'in sağlık durumunun kötü olduğu; ancak yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü ve bilincinin kapalı olduğu belirtildi.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ!

Ankara kulislerini hareketlendiren iddia ise akşam saatlerinde bir kez daha alevlendi. İddialara göre GATA'nın yaptığı açıklamaya rağmen Kenan Evren'in beyin ölümü gerçekleşti. Yoğun bakımda makinalara bağlı olarak yaşamını sürdürdüğü belirtilen Evren'in, yaşama döndürülmesinin mümkün olmadığı iddia edildi. 

DARBE SUÇUNDAN MÜEBBET HAPİS

Evren, 12 Eylül 1980 askeri darbesinden tam 34 yıl sonra dönemin Milli Güvenlik Konseyi'nin (MGK) hayatta kalan tek üyesi olan eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya ile birlikte yargılandı. Duruşmalara ilerlemiş yaşı ve sağlık durumu nedeniyle Ankara GATA'dan telekonferans yöntemiyle yatar vaziyette katılan Evren, Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 18 Haziran 2014 tarihli kararıyla, "darbe" suçundan Şahinkaya ile birlikte müebbet hapse mahkum edildi.
 
Mahkeme, Evren hakkında yurtdışı çıkış yasağının devamına ve ayrıca ordudan da çıkarılmasına hükmetti. Bu karar, hem sanıklar hem katılanlarca temyiz edildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı henüz tebliğnamesini hazırlamazken, dün sosyal medyada, halen Ankara GATA'da tedavi gören Kenan Evren'in "öldüğü" şeklinde bilgiler yayıldı.

 

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri