Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Evrim profesörünün Adnan Hoca isyanı

28.11.2011 08:33
İngiltere'de yayınlanan Sunday Times gazetesi, evrim dersi veren Profesör Steve Jones'un isyanına yer verdi. Jones, Adnan Hoca'nın kitaplarını okuyanların dersine girmediğini söyledi.

Sunday Times İngiltere'de biyoloji eğitimi alan müslümanlar arasında evrim teorisine tepkilerin attığını bildiriyor.

Haberin kaynağı, evrim teorisi alanında da çalışmaları olan, dünyaca ünlü İngiliz genetik profesörü Steve Jones.
Jones'a göre, giderek artan sayıda müslüman talebesi üniversitede verdiği evrim teorisi derslerini boykot ediyor ve bu dersin müfredattan çıkarılmasını istiyor.

Sunday Times İngiltere Müslüman Konseyi'nin eski liderlerinden İnayet Bunglavala'nın, bu gelişmeden kısmen Harun Yahya'nın kitaplarını sorumlu tuttuğunu aktarıyor.

Harun Yahya, Türkiye'de Adnan Hoca olarak da bilinen Adnan Oktar'ın mahlası.

Adnan Oktar'ın bu mahlasla yazdığı evrim teorisi karşıtı kitapların bir kısmı, teşkilatı tarafından yabancı dillere de çevrilerek Türkiye dışında dağıtılıyor.

Sunday Times haberinde, Profesör Steve Jones'un yanısıra, arkasında deniz manzarasıyla Adnan Oktar'ın bir fotoğrafına da yet veriyor.

Gazete, Oktar'ın kitaplarını, ABD'de yaratılış teorisini savunanların kaydettikleri mesafeyi etüd ettikten sonra yazmaya başladığını belirtiyor.

Profesör Steve Jones da öğrencilerinin tavrını anlamadığını belirtiyor.
Sunday Times, Jones'un 'yaratılış teorisine inanıyorsanız tamamen hatalısınız ve kendi kendinizi kandırıyorsunuz demektir' diyor.

Profesör Jones kendisini boykot eden öğrencileri için de, 'ama illa da buna inanıyorlarsa, örneğin gidip kimya eğitimi almayı tercih edebilirler; hem biyoloji okuyup hem de bu teoriye karşı çıkmalarını anlamak mümkün değil' diyor. 
Bu haber toplam 9366 defa okunmuştur
Allah Adnan Oktar'dan razı olsun
Gokhan
Sayın Adnan Oktarı'ın kitabını okuyan bir öğrenciden Evrimci olan insanların korkması gayet normaldir. Adnan Oktar'ın Evrim Aldatmacası kitabını okuyan bir öğrenci karşısında evrimi savunan kim olursa olsun, onu fikri olarak ezer. Evrimin aldatmaca olduğunu bilimsel olarak -itiraz edilemez şekilde- çürüten bir kitaptır Evrim Aldatmacası kitabı.
15 Mart 2012 Perşembe 16:15
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
evrim yalanı
metins
Adnan Oktar'ın birçok kitabını okudum.Hepsi mükemmel, insanın derinliğini,bilgisini Allah'a olan inancını artıan eserler.En çok de evrimi bilimsel delillerle alt etmesi bence süper.Kendisiyle ilgili yapılan haberlere,açılan davalara da hukuki cevaplarını yine sitesinden okudum,hatta gazetede de ilanlarını gördüm.İşte Eh yargının ülkedeki durumu malum.Adnan Bey'e de birçok hukuki haksızlık yapılmış.Ama güneş de balçıkla sıvanmıyor.Basından da izlediğim kadarıyla bugün tüm dünya Adnan Bey'in başarılarını konuşuyor alkışlıyor.Bu habere de kızacağını sanmam,o herkesi kucaklayan,yaratılanı Yaratan'dan ötürü seven hiçbirimizin sahip olamayacağı büyük bir kalbe sahip!
15 Mart 2012 Perşembe 14:47
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Tekzip Yazısı
Merve Yıldız
Haberinizi okuduğumda kullandığınız teşkilat kelimesi ilgimi çekti. Günlük hayatta çok sık kullanmayız ve anlamını da herkes bilir. Yanlışlık olduğunu düşünerek yazının değiştirilmesini A9 TV kanalı izleyicisi olarak talep ediyorum.
01 Aralık 2011 Perşembe 01:14
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
evrim bir pagan inancıdır
gökhan
sahte çizimlerle dünyaya evrim inancını aşıladılar,beraberinde kimi zaman bir dişten hayaller kurdular,bazende insan kafatasını bir hayvan kafatası ile birleştirerek evrime sahte deliller oluşturdular, modern bilim ise tüm evrimci iddiaları çöpe attı. Adnan Oktar tüm bu gerçekleri yaklaşık 300 eseri ile ortaya koymakta ve evrimin olmadığını tüm kainatı Allah"ın yarattığını delilleri ile ortaya koymaktadır
30 Kasım 2011 Çarşamba 15:36
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
buyuk temizlik.
arif
bu ne kardesim. millete yillarca evrim diye bir seyi yutturmaya calistilar. hepimiz ansiklopedilerden bakip baligin karaya cikarkenki resimleriyle buyuduk. ama adnan oktar sayesinde ogrendim ki , balik karaya cikip evrimlesemez ki. balik solungaciyla nefes alir, karadaki canli akcigeriyle. e peki nasil bir sistem ki solungac tek bir saniyede akcigere donusecek ki karaya cikmaya calisan canli hayatina devam edebilsin. bu sacmaligi bize yillarca anlattilar. Allah adnan oktar dan razi olsun. gozumuzu ayci, beynimizi kirden pislikten temizledi.
30 Kasım 2011 Çarşamba 14:26
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri