Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eylemci terörist ölü ele geçirildi

12.11.2011 08:09
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Silivri açıklarında 'Kartepe' adlı deniz otobüsüne operasyon düzenlendiğini ve teröristin ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kocaeli'de kaçırılan ''Kartepe'' adlı deniz otobüsüne düzenlenen operasyonun, gemi Silivri açıklarında demirlediği andan itibaren planlandığını belirterek, ''Güvenlik birimlerimizin ortak çalışmasıyla saat 05.35 itibariyle operasyonun gerçekleştirilmesi için karar verilmiş ve operasyonun başlamasından kısa süre sonra gemiye çıkılarak eylemci ölü olarak ele geçirilmiştir'' dedi.
 
Vali Mutlu, Silivri sahilinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, güvenlik birimlerinin ortak çalışmasıyla başarılı bir operasyon düzenlendiğini söyledi.
 
Hüseyin Avni Mutlu, şunları kaydetti:
 
''Silivri açıklarında geminin demirlediği andan itibaren operasyon planları çerçevesinde güvenlik birimlerimizin ortak çalışmasıyla saat 05.35 itibariyle operasyonun gerçekleştirilmesi için karar verilmiş ve operasyonun başlamasından kısa süre sonra gemiye çıkılarak eylemci ölü olarak ele geçirilmiştir. Kendisiyle kurulan temaslarda terör örgütü mensubu olduğu net bir şekilde anlaşılmıştır. Şu anda üzerinde bir düzenek mevcut. Kablolar, buton şeklinde birtakım tertibat var. Bomba uzmanlarımızın gemide yapacakları inceleme sonucu nasıl bir düzenek olduğu netleşecek.''
 
Yolcuların tahliyesine başlandı
 
Kocaeli'de kaçırıldıktan sonra demirletildiği Silivri'de operasyon düzenlenen ''Kartepe'' adlı deniz otobüsündeki yolcuların tahliyesine başlandı.
 
Operasyonun ardından eylemcinin üzerindeki düzenek, güvenlik güçlerince incelemeye alındı. Yolcular da deniz otobüsüne yaklaşan sahil güvenlik botlarına bindiriliyor.
 
Bu haber toplam 1890 defa okunmuştur
su testisi su yolunda kırıldı
necdet baştoklu
İhanetin ve isyanın başı yok sonu yok. Rabbım akıl fikir versin. yazık çok yazık.....
12 Kasım 2011 Cumartesi 23:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri