Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ezan Hasreti Böyle Dindi!

25.12.2014 01:49
Antalya'da 'Zeytinköy' olarak bilinen Yeşildere Mahallesi'nde cami olmaması nedeniyle mahalle muhtarı ilginç bir yola başvurdu.

Yeşildere Mahallesi'nde cami olmaması nedeniyle mahalle muhtarı Kemal Genbeş tarafından muhtarlık binasına ses sistemi kuruldu.

Ses sistemi namaz vakitlerinde Muratpaşa Camii'ne bağlanıyor ve ezanı mahalle sakinleri de duyabiliyor. Ezanın duyulabilmesi için muhtarlık binası önündeki elektrik direğine ses düzeneğini kuran muhtar Kemal Genbeş, "Camimiz olmadığı için doğal olarak minaremiz de yok. Mahallemizde cami olmadığı için merkezi bir anons sistemi kurduk. Bu sayede ezanı beş vakit muhtarlık binasının önündeki direkten duyabiliyoruz" dedi.

Ezan sesini sadece muhtarlık çevresindeki evlerin duyabildiğini anlatan Genbeş, "Mahallemizin büyük bir bölümü ezan sesini duyamıyor. Müftülük bize destek olursa bu ses düzeneğini mahallemizin muhtelif yerlerine de yaymak istiyoruz" diye konuştu.

Cami olmadığı için özellikle Ramazan aylarında büyük sıkıntı yaşandıklarını anlatan Genbeş, "Mahalleli iftarını, sahurunu ezan sesini duyamayınca bilemiyor. İbadetlerini yapmak için çevre mahallelerdeki camilere gidiliyor" dedi.

Bu haber toplam 4458 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri