Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Ezanlar Sussun' diye kampanya başlattılar!

20.10.2014 11:57
Sık sık İslâm düşmanı çevrelerin provokatif eylemleriyle gündeme gelen KKTC'de şimdi de bir grup "Ezanlar Sussun" kampanyası başlattı.

Feza Güzeloğlu isimli bir avukatın başlattığı kampanya, sosyal medyada taraftar toplamaya çalışıyor. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup Lefte'de avukatlık yapan Feza Güzeloğlu, facebook ve Twitter'daki provoaktif mesajlarıyla, ezan karşıtlığı sergiliyor.

 

Kampanya için özel afişler bile hazırlandı. "Ezan kutsal değildir gürültü kirliliğine son" ifadeleri taşıyan afişler bastıran grup, "Arap bağırtılarını duymak istemiyoruz" söylemi dikkat çekiyor.

 

Sosyal medyada örgütlenen grup, Başbakanlık, Diyanet işleri Başkanlığı,' Din İşleri Yüksek Kurulu, İnsan Hakları kurulu, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu gibi kamu kuruluşlarına ortak metinler gönderip, ezanın KKTC ve Türkiye'de' susturulmasını istiyor.

 

Sayfasında bürosu ile ilgili bilgilere de yer veren Feza Güzeloğlu, ayrıca kendisine ulaşılabilecek adres ve telefonları da paylaşmış.

 

MÜSLÜMANLARA AĞIZ DOLUSU HAKARETLER

 

Din düşmanlığını açık alarak ifade eden grubun, matbu hale getirdiği, “Ezanlar Sussun” bildirisinde şu hakaret dolu ifadeler yer alıyor: “Ülkemizin her yerinde sürekli duyduğumuz, siniri bozucu hale gelen Arap bağırtıları (ezan) kesinlikle kutsal değildir! Ey Kıbrıs Türkü! Gelin birlik olalım ve susturalım artık şu Arapça bağırtıları inanmış insanlar, kendilerini kandıranlara tepkilerini göstersinler. Kutsal olduğunu yutturmaya çalışanlara inanmıyoruz ve onların insanımızı, anlamadığı bir dille ‘alıklaştırdığını’ düşünüyoruz. Aylardır süren uyarılarımızın dikkate alınmamasından dolayı kampanya dozajını yükseltiyoruz. Gerekirse uluslararası arenaya taşıyacağız.

 

AÇIK İFADELERLE DİN DÜŞMANLIĞI

 

İmam Hatip Okullarının kültürümüzün temeline yerleştirilmiş dinamitler olduğuna inanıyoruz. Arap kültürünü ‘din’ diye yutturmaya çalışanların ülkemizin insanları olmadığını savunuyoruz. Bir an önce bu yanlışlardan vazgeçilmesini istiyoruz. Din adamlarının tümü yalancıdır. Dincilik, bonzaiden kötüdür. Gelecekte dincilere yer yoktur. Dinciler insanlığın başının belasıdır. Bütün dinciler iblistir. Vergilerimiz dinci hocalara haram olsun. Ezan bağımsızlığımızın sembolü değildir. Duyarlı herkesi kampanyamıza çağırıyoruz. Aşağıda verilen e-maillere ilgili şikayetlerimizi yapalım. Kampanya paylaşımlarımızla destek olalım."

 

Kaynak: YENİ AKİT

Bu haber toplam 1896 defa okunmuştur
Arabın Dini
Mehmet
Biz Türk müslümanıyız, dinimizi kendimizce yaşarız, Arabın dini sizi ilgilendirir ama bizi hiç mi hiç ilgilendirmez!
25 Ekim 2014 Cumartesi 11:02
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Böylemi sevdirilir bu din?
Teoman Naomet
Gerçekten de öyle.Neden arap kültürünü yansıtalım ki. Neden anlamadığımız bir dilde yapılan dualara “amin” diyelim ki. Arapça öğrenmek gibi de bir mecburiyetimiz de yoktur ve olamaz zaten..Haa anlarım,kendi dilimde yapılır da herşey o zaman sıkı sıkıya sarılırım ve dualarımı yaparım.Öğrenirim ve öğretirim de. Şu anda yapılan karanlığa taş atmaktır başka da bişey değildir. Her namaz vakti merkezi yayın yapan bir teypten ezan okunur ama kim anlar.Sonunda da teybin kapatıldığını duyarsınız. Ne kadar basit ve ne kadar ayıp bişey…Böylemi sevdirilir bu din?
23 Ekim 2014 Perşembe 20:57
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Türkçe İbadet
Ziya Gökalp
"Bir ülke ki, camiinde Türkçe ezan okunur. Köylü anlar manasını namazdaki duanın Bir ülke ki, mektebinde Türkçe Kuran okunur Küçük büyük herkes bilir buyruğunu Hüda'nın Ey Türk oğlu, işte senin orasıdır vatanın."
22 Ekim 2014 Çarşamba 19:10
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri