Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Facebook'tan Gezi açıklaması

27.06.2013 02:59
Facebook Türkiye ile ilgili bakın ne açıkladı.

Facebook yaptığı açıklamada Taksim Gezi Parkı protestoları esnasındaTürkiye'deki devlet otoritesi tarafından kendilerinden istenen kullanıcı verilerini vermediklerini açıkladı.

Açıklamanın içeriği şöyle:

"Facebook, protesto olaylarıyla bağlantılı olarak Türkiye'deki devlet otoriteleriyle herhangi bir kullanıcı bilgisi paylaşmamıştır.

Genel olarak, Türkiye'deki devlet otoritelerinden gelen bilgi talepleri; yaşamsal ya da çocukları tehdit eden bir konu içermediği müddetçe (ki bu kapsamdaki talepler, bize ulaşan taleplerin çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır) kabul edilmemekte ve resmi yasal kanallara yönlendirilmektedir. 

İnternet şirketlerinin Türkiye'deki asayiş otoriteleriyle daha sıklıkla kullanıcı bilgisi paylaşmasını gerektirebilecek yasal düzenleme önerileriyle ilgili endişelerimiz bulunmaktadır. Türkiye hükümetinin temsilcileriyle, bu hafta Silikon Vadisi'ne gerçekleştirecekleri ziyaret esnasında bir araya gelecegiz ve yasal düzenleme önerileriyle ilgili güçlü endişelerimizi kendilerine doğrudan da aktaracağız."

Bu haber toplam 3518 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri