Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Facebook'ta yeni özellik: Zaman Tüneli

23.09.2011 02:22
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, sitenin yeni özelliğini tanıttı

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, sitenin genel merkezinin bulunduğu San Francisco'da düzenlenen geleneksel f8 geliştirici konferansında konuşan Zuckerberg, profil sayfasına eklenecek ''Zaman Tüneli'' sayfası ile 800 milyonu aşkın kullanıcının kendilerini çok daha farklı ve kapsamlı şekilde ifade edebilecekleri bir platform sunulacağını söyledi.

Yapılan düzenlemeyle ''Zaman Tüneli'' sayfası, profil sayfasının yerini alacak. Kullanıcılar, yaşamlarıyla ilgili tüm hikayeleri ve paylaşımları geriye doğru kronolojik sıra içinde paylaşabilecekler. Kullanıcıların yaşamlarında önem verdikleri her şeyi, tek sayfada bir araya getirebilmeleri kolaylaşacak.

Zuckerberg, ''Zaman Tüneli''nin, Facebook'un gelişimindeki en önemli adımlardan birini teşkil ettiğini belirterek, ''Kullanıcıların, kendilerini ve yaşam hikayelerini diledikleri içerikte ve kapsamda, tek bir sayfada derlemelerini ve paylaşabilmelerini sağlayacak 'Zaman Tüneli'nde, uygulamalardan gelen bilgiler de istenirse otomatik olarak yer alacak. Örneğin Facebook üzerinden müzik dinleyen bir kullanıcının dinlediği müziklerin bilgileri, eğer isterse doğrudan 'Zaman Tüneli'ne eklenecek. Böylece her kullanıcının yaşam hikayesini yansıtan 'Zaman Tüneli' içinde, paylaşımların yanı sıra geçmişte dinlediği müzikler, izlediği videolar, ziyaret ettiği yerler gibi tüm etkinlikleri yer alabilecek'' ifadelerini kullandı.

Yeni uygulamada sayfanın tasarımının üst bölümünde kullanıcılar, kapak fotoğrafı kullanabilecek. Kullanıcılar, diledikleri görsele yer vererek bir albüm kapağı gibi kendi zaman tünellerinin kapağını oluşturabilecek, ayrıca kapak fotoğrafının sağ tarafındaki hızlı erişim zaman cetveli sayesinde de zaman tünellerinin dilenen anına hızlıca erişebilecek.

Kullanıcılar, ''Zaman Tüneli'' sayfalarındaki içerikleri kullanıcı günlükleri üzerinden kolay bir şekilde yönetebilecekler. Yapılan yenilikler birkaç hafta içinde tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek.

 

Bu haber toplam 3540 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

Deprem,Felaket Erken Uyarı Merkezi ERZİNCAN- T Ü R K İ Y E
Hüsamettin ŞENER
Hüsamettin ŞENER 24/09/2011 - 18:00 Bunların hesaplarına göre sonsuza kadar uzayda kalacaktılar. UZAY hakkındaki Bilgileri yanlış olunca DÜŞTÜ. İzafiyet teorisinin TUTARSIZLIĞI yüzünden. http://www.depremerkenuyari.com
24 Eylül 2011 Cumartesi 18:57
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri