Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Facebook'un tasarımı değişti!

08.03.2014 14:01
Facebook bugün haber akışını değiştirdiğini duyurdu. Haber akışının algoritmasında bir değişim yapmayan Facebook, tasarımsal değişikliğe gittiğini belirterek kargaşayı azalttığını belirtiyor.

Basitleştirilen haber akışından reklam verenler için bir değişiklik olmadığı belirtilirken kullanıcılar artık daha sade bir arayüzde içeriklere daha kolay ulaşabiliyor. Elde ettiği gelirle mobil odağını daha da artıran Facebook, yenitasarımı eş zamanlı olarak mobilde de başlatıyor.

Şu an için sınırlı kullanıcıda başlayan tasarımsal değişiklik ilerleyen haftalarda tüm kullanıcılara açılacak. Kısaca yenitasarımın özelliklerine geçelim; Paylaşımları daha canlı hale getiren yeni haber akışı tasarımında görseller büyürken gezinme çubuğu da yenilenmiş.

Daha önceden haber akışında aynı içeriği paylaşan kişileri toplayarak göstermeye başlayan Facebook burada da tasarımsal yenilemeye giderek paylaşan kişilerin fotoğraflarını içeriğin solunda gösteriyor.

FONT'UDA DEĞİŞTİ!

Yazı fontunda da değişikliğe giden Facebook font olarak Helvetica ve Arial’i tercih etmiş. Facebook Paper’da istediği geri dönüşü alamadığından mıdır bilinmez ama yeni tasarımla haber akışında daha üst bir algı oluşturmayı istediği aşikar. Haber akışında gruplar, tüm arkadaşlar ve fotoğraflar gibi kırılımlarsa kaldırılmış.

haber10

Bu haber toplam 1998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri