Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Facia sonrası Kral Selman'dan ilk açıklama

26.09.2015 01:44
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Mina'da şeytan taşlama sırasında yaşanan faciayla ilgili ilk kez konuştu. Kral, hac organizasyonlarının yeniden gözden geçirileceğini söyledi.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Mina'da yaşanan izdiham sonrası, hac için yapılan projelerin ve planların yeniden gözden geçirileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Mina'da yaşanan izdihamın ardından konuştu. Kral Selman Hac için yapılan projelerin ve planların yeniden gözden geçirileceğini duyurdu.

GÜVENLİK BİRİMLERİNİN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ

Suudi Arabistan Sivil Savunma yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, Mina'da yaşanan izdiham sonrası hacılardan 717'sinin vefat ettiği ve 863'ünün ise yaralandığı belirtildi. Suudi Sağlık Bakanlığı kazada vefat edenlerin isimlerine 00966112125552 nolu numaradan ulaşılabileceğini söyledi.

PROJELER GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz dün hacda görevli güvenlik birimlerinin yetkililerini kabul etti. Burada yaptığı açıklamada hacda uygulanan proje ve planların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Öte yandan, Mina'da şeytan taşlamaya yakın bir yerde 204 ile 223 nolu sokakların kesiştiği bölgede çıkan izdiham sonucu 717 hacının vefat ettiği, 863 hacının ise yaralandığı açıklandı. Kazada yaralananlar Mina, Müzdelife, Arafat ve Mekke'deki hastanelere ambulans ve helikopterler ile taşındığı belirtildi.

TÜRK HACILARDAN 4'Ü HAYATINI KAYBETTİ, 9'UNA ULAŞILAMIYOR

Mekke'deki Hac idare Merkezi'nden yapılan açıklamada Mina'da meydana gelen izdiham sonucu 4 Türk hacının hayatını kaybettiği bildirildi. Hayatını kaybedenlerin memleketleri İzmir, Yozgat, Sivas ve Samsun olarak belirtildi. İsimler hakkında ise herhangi bir bilgi verilmedi. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Mina'da bulunan 9 hacıya ulaşılamadığı ifade edildi.

Bu haber toplam 1818 defa okunmuştur
kral
muhammet
hala bekliyoruz akp,li tugce kaaz nerde bu akp,li.kadin onun yorumunu bekliyoruz dort gozle nede olsa simdi musluman!!!???
26 Eylül 2015 Cumartesi 19:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri