Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fakıbaba AK Parti'ye mesaj yolladı

23.01.2011 00:20
2009 seçimleri öncesi AKP'den ayrılarak bağımsız aday olarak seçimlere giren Fakıbaba, AKP'ye yeşil ışık yaktı...

 

Saadet Partisi'nden istifa ettikten sonra siyasi yaşamına bağımsız olarak devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2009 öncesinde AK Parti'den ayrılmadığını, AK Parti'nin kendisi ile yollarını ayırdığını söyledi. Fakıbaba, "Eğer AK Parti'de olsaydım yüzde 80 ile Türkiye rekorunu kıracaktık" dedi. Kendisini Başbakan Erdoğan'a ifade edemediği kaydeden Fakıbaba, AK Parti'li belediye başkanlarına da tavsiyede bulundu.

ÜLKE TV'de İbrahim Erdoğan'ın hazırlayıp sunduğu "Yerel Gündem" programının konuğu olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti'den ayrılış sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

"Beni AK Parti içinde sevmeyen 15 kişi var. Benim hakkımda öyle bir kulis yaptılar ki, kendimi ifade edemedim" diyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bazı projelerin zamanında yapılamamasını Başbakan Erdoğan'a izah edemediğini kaydederek belediye başkanlarına, "Sayın Başbakanla çok yakın irtibat halinde olsunlar. Kendilerini izah edebilsinler. Anlatsınlar. Ben orada hatalıyım" tavsiyesinde bulundu.

Kendisini halan daha bir siyasetçi olarak görmediğini kaydeden Fakıbaba, "Bu 15 kişi öyle bir siyaset yaptı ki, ben o siyaseti yapamadım, yapamam da." dedi.

2009'daki yerel seçimler öncesindeki ayrışma için "Ben AK Parti'den ayrılmadım, AK Parti beni ayırdı" diyen Fakıbaba, "Eğer burada bir belediye başkanı olarak konuşuyorsam, evvel Allah, AK Parti ve Sayın Başbakanımızın sayesinde olmuştur. Urfa'da AK Parti dediğiniz zaman Tayyip vardır. Eğer bizi aday yapmamış olsaydı, benim yerime başkası olacaktı. Belediye Başkanı olduğum için, biz de alıp onu çok güzel işlediğimiz için Ahmet Fakıbaba 2009'da tekrar kazanmıştır" şeklinde konuştu.

YENİDEN AK PARTİ'YE KATILIR MI?

Fakıbaba, yeniden AK Parti'ye katılmasıyla ilgili bir talebin olup olmadığı sorusunu şöyle cevap verdi: "Ne benden böyle bir talep var, ne de AK Parti'den. Olduğu zaman mutlaka halkımızla gider görüşürüz. AK Parti hiç bir zaman benim görüşüme, şahsıma, görüşüme yabancı olan bir parti değil. Bunlar zaman meselesidir. Bana bir siyasetçinin yapması gereken en önemli olay, adil ve samimi olarak, fakir fukarayı düşünerek onların duasını almak ve oylarını artırmaktır."

Fakıbaba, 2009'da bağımsız olarak girdiği seçimlerde kendi aldığı oyla AK Parti adayının aldığı oyun toplamının yüzde 85 olduğunu hatırlatarak, "15 arkadaş 2009 bana yanlış yapmasaydı. Yüzde 80'le Türkiye rekorunu kırmıştık" dedi.

 

Bu haber toplam 2292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri