Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Farklı Ülkücülerin Açık Vermesi Bekleniyor!

19.05.2011 14:28
Farklı Ülkücülerin Okyanus Ötesi diye tabir edilen Amerika'dan değil, Portekiz'den yayın yaptığı ortaya çıktı. İşte ayrıntılar...

Şantaj blogunun merkezi Portekiz’de MHP yönetimine “kaset” şantajında bulunaninternet blogu”nun yer sağlayıcısının Portekiz’de olduğu ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şantajla ilgili olarak teyakkuzda.

Bilişim suçları bürosu savcılarının yanı sıra Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuruş’in de konuyla yakından ilgilendiği öğrenildi. Kuriş, Telekomünikasyon İletişim Başkanı (TİB) Fethi Şimşek’le görüşerek gerekli yasal önlemlerin alınmasını istedi.

TİB, uzman bilişimciler tarafından “nöbet” sistemine geçerek, yayınlanması muhtemel yeni görüntülere erişimin “anında engellenmesi” yönünde tedbir aldı.

MHP’lilerle ilgili görüntülere ilişkin bilgi veren bir bilişim savcısı, “Görüntülerin yurtdışından yüklendiğini ve Facebook dahil Türkiye’de rahatlıkla girilmesi kolay sitelere servis edildiğini tespit ettik. Şu ana kadar, adı geçen “farklı ülkücülük” adlı blog sitenin Portekiz kaynaklı olduğunu belirledik” dedi. Deniz Baykal’la ilgili görüntülerin de ABD merkezli sitelerden servise konulduğunu belirten savcı bu ülkelerin olayı düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirerek kendilerine yardımcı olmadığını aktardı, “Sonuç itibarıyla bu sanal saldırıyı yapanların küçük bir hata yapmalarını bekliyoruz, eğer Türkiye’den servise koyarlarsa anında buluruz” dedi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılı’ğının Portekiz ile temasa geçip, adli yardım kapsamında talepte bulunacağı bildirildi. Savcılık kaynakları, görüntüleri sızdıranların çok profesyonel olduklarına ve organize çalıştıklarına dikkat çekti.

Habertürk 

Bu haber toplam 1978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri