Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Döndü Bal'dan Faruk Bal'a: Ben aldım ben boşarım

12.04.2013 12:53
MHP'li vekil Faruk Bal'ın boşanma davasına eşinin sözleri damgasını vurdu..

Faruk Bal eşi Döndü Akkaşoğlu ve çocuklarına 4 bin TL nafaka ödeyecek. Akkaşoğlu gazetecilere "Avukat bile tutmadım, ben aldım, ben boşarım" dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal'ın boşanma davasında nafaka kararı çıktı. Bal, eşi ve çocukları için 4 bin TL nafaka ödeyecek. Dün görülen davaya katılan Bal'ın eşi Döndü Akkaşoğlu, "Avukat dahi tutmadım, ben aldım, 19 yıl sonra ben boşarım" diyerek dikkatleri üzerine çekti. 4 ay önce kendisi için Bal'a saldırabileceği ve ruh hali yerinde olmadığı gerekçesi ile tedbir kararı alındığını hatırlatan Akkaşoğlu, "2 koruması olan milletvekiline nasıl şiddet uygularım? Tedbir kararı da bir 6 ay daha uzatılsın istedim" dedi.

19 YILLIK EŞİ 600 METREDEN FAZLA YAKLAŞAMAYACAK

Ankara 1. Aile Mahkemesi'nde görülen davaya Faruk Bal'ın avukatı ve Döndü Akkaşoğlu katıldı. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir yıl önce başlayan boşanma davasında taraflar uzlaşamadığı için duruşma bir kez daha ertelendi. 4 ay önce eşinin ruh hali yerinde olmadığı ve kendisine saldırabileceği gerekçesi ile aynı mahkemeden tedbir kararı alan Milletvekili Faruk Bal, şiddet yasasından faydalanarak eşinden korunmak istedi. Mahkeme Bal'ın talebini yerinde görerek 19 yıllık eşinin TBMM, MHP binalarına ve yaşadığı eve 600 metreden fazla yaklaşamama kararı verdi.

 

"TEDBİR KARARINI 6 DAHA UZATIN"

Ankara 1. Aile Mahkemesi'nde dün görülen boşanma davasına katılan Akkaşoğlu sosyal çevresi ve yaşamını devam ettirebilmek için 13 bin TL nafaka talep etti. Mahkeme Akkaşoğlu için 2 bin, her çocuk için de bin TL nafaka ödenmesine karar verdi. Akkaşoğlu'nun boşanma davasının yanı sıra 250 bin TL manevi tazminat davası açtığı öğrenildi. Dava gizli olmamasına rağmen mahkeme başkanının isteği üzerine salona kimse alınmadı. Aralarında uzlaşma olmadığı için davanın ileriki bir tarihe ertelendiğini belirten Akkaşoğlu "Faruk Bal tedbir için siyasetin gücünü kullandı. Ben mahkemeye bu tedbir kararı için itiraz dahi etmedim. Neden benim için tedbir aldırdığını ona sormak lazım. Hatta bitiminde mahkemeye bir 6 ay daha uzatın dedim. Çocukların velayeti ve evlilik sonrası kazanılan malların paylaşımında uzlaşamadığımız için dava uzuyor" dedi.

Bu haber toplam 4386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri