Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Faruk Çelik'ten Arınç-Gökçek yorumu

28.03.2015 17:21
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bülent Arınç ile Melih Gökçek arasında yaşanan olay hakkında açıklamada bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek arasındaki olay için  "Herkesin 13 yıldır söyleyeceği şeyler olabilir. Birikmiş şeyler olabilir" diye konuştu.

'HOŞ OLDUĞUNU SÖYLEYEMEM'

Üç dönem kurula nedeniyle aday olamayacak isimlerden biri olan Faruk Çelik yaşananlara ilşkin şunları dile getirdi: "Başbakanımızın konumu farklı cumhurbaşkanımızın konumu farklı. Tarzları farklı. Farklılıkları en iyi barındıran siyasi hareketiz. Abdullah Gül Meclis tarafından seçildi. Başkanlığa geçişine iyi de o nasıl dolduruldu evet başkanlık sistemi modelleri var kendisine has özelliklerinden dolayı belli çevreler yaşanan süreci devam ettirme gayreti içindeler. Gökçek 'emir demiri keser, ben partime bir gram zarar gelirse ben bu işte olamam' dedi. O anlık yaşanan duygusal atmosferi her iksi de kapattı. Bu boyutta olmasının hoş olduğunu söyleyemem. Kimse de hoş olduğunu söyleyemez. Herkesin 13 yıldır söyleyeceği şeyler olabilir. Birikmiş şeyler olabilir. Bakanlar Kurulu’nda… Çok platformda dilediğiniz görüşleri söyleyebilirsiniz. Hoş olmadı kameralar önünde. Sayın Cumhurbaşkanımıza her şeyi söylemişizdir. Kabul görmemiştir kabul görmüştür. Anlık duygular içinde o noktada durdu ve bağlandı bu içerikten yoksun. Bunu husumete kangrenleşmeye götürmezler.Çevrmiz bu ve benzer tartışmalara alışık değil. AK Partililer yönünü değiştirdi diye bir şey yok. Yanlışa gitmeme konusunda seçmen bu yolun doğru olduğu konusunda ikazlarını hepimiz hissederiz. Muhalefet proje üretemiyor. Türkiye’nin geleceğiyle ilgili bir şey söyleyemiyor. Türkiye’yle sistematik olarak çözüm üretiliyor diye bir şey yok. Gazete küpürlerine bakıyorlar.İki parti büyüğüne de herkesi üzen o kısa tartışmadan kısa sürede döndükleri için teşekkür ediyorum."

Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri