Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Altaylı kendini böyle savundu!

07.02.2014 00:51
Gazeteci Fatih Altaylı, anket sonuçlarında manipülasyon yaptığı iddialarına +1'de cevap verdi.

Fatih Altaylı, gazete için yapılan bir ankette manipülasyon yaptığı iddiasıyla ilgili konuştu. Ses kaydının montaj olduğunu ileri süren Altaylı, anketi aynen yayınladıklarını söyledi. Altaylı, yıllardır telefonunun dinlendiğini bildiğini; ancak bu şekilde bir montajın can sıktığını ifade etti.

Türkiye son günlerde ardarda internete düşen telefon dinlemelerini konuşuyor. Sansür iddialarının ardından bu kez de gazeteci Fatih Altaylı'nın, yasa dışı yollarla elde edildiği belirtilen telefon konuşmaları yayınlandı. Altaylı, telefon konuşmasında bir araştırma şirketine yapılan kamuoyu anketenin sonuçlarını manipüle etmekle suçlanıyor. 

"DİNLENDİĞİMİ BİLİYORUM"

+1 TV kanalında Mirgün Cabas'ın programına telefonla katılan Fatih Altaylı, kasetin montaj olduğunu iddia etti. Konuşmanın önünün ve arkasının kesildiğini, bağlamından koparıldığını söyleyen Altaylı, yıllardır telefonlarının dinlendiğini; ancak bu şekilde montajların can sıkıcı olduğunu ifade etti.

Cabas'ın telefon kaydında "manipülasyon yapayım" ifadesinin açıkça yer aldığını söylemesi üzerine Altaylı, aynı kayıtta şirketi arayacağını söylediğini hatırlatarak, böyle bir şey yapacak olsam neden şirketi arayayım diye konuştu. Kesinlikle böyle bir manipülasyon yapmadığını da söyleyen Altaylı, anket sonuçlarını aynen yayınladıklarını ifade etti.

İşte Altaylı'nın o ses kaydıyla ilgili canlı yayında söyledikleri;
 

Kaynak:
Bu haber toplam 2220 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri