Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Altaylı Öğle'nin Farzını 5 Rekata Çıkardı

26.04.2011 17:02
Camiden çıkan BDP'li protestoculara "öğle namazı kaç rekat" sorusunu soran polisi eleştiren Fatih Altaylı, öğle namazını Hanefiler için 4 rekattan 5 rekata çıkardı.

"Şafilerde 4 Rekat, Hanefilerde 5 Rekat"

Fatih Altaylı Hanefi mezbehi için 4 rekat olan öğle namazı farzını 5 rekata çıkardı.

Van’da Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun bazı bağımsız milletvekili adaylarını veto etmesini protesto eden göstericilerin  Camiiye saklandığı bilgisine ulaşan polis, camiden çıkan şüphelendiği kişilere öğle namazının kaç rekât olduğunu sormuştu. Polis doğru cevabı bilemeyen 10 eylemci gözaltına almıştı..

Habertürk'te bu durumu eleştiren Altaylı cahilliğinin kurbanı oldu.

Altaylı'ya Göre Öğle Namazı 5 Rekat

Fatih Altaylı öğle namazına dört rekat diyen şüpheli şahıslara sahip çıkarken polislere de "enayi" diyerek yerin dibine sokmaya çalıştı. Fakat kendi sözleriyle bilgisizliğine yenik düştü..

F. Altaylı, "Yav kardeşim sen bu kadar mı cahilsin polis efendi!  her mezhepte farklı kardeşim. ŞAFİLER DÖRT HANEFİLER BEŞ..." dedi.

Fatih Altaylı'ya hatırlatalım.

Öğle namazı 4 rekat İlk Sünnet, 4 Rekat Farz, 2 rekat son sünnet toplam 10 rekattır.

İşte polisi enayi durumuna koymak isteyen Fatih Altaylı'nın rezil olduğu an;

 

Bu haber toplam 2544 defa okunmuştur
Vay beeeee..
Talha
Yahu sen bukadarmı enayisin altaylı?Ya da yahu sen bukadarmı müslümansın?Veya Sen bukadar mı ilahiyatçısın? Herif o kadar derin bilgiye sahip ki dört mezhebe göre yorum yapabiliyor.Tüüü Tüüüü Maşallah.Nazar değmesin.Aslında bu tipleri çok iyi tanıyoruz.İnsanların hiçbirşey bilmediklerini,herseyi kendilerinin bildiğini sanarak her konuda ahkam keserler.Hani krala,görünmeyen elbise diken terziler vardı ya,onlara rahmet okutur bunlar.Biri eline boya küpünü alıp tahta üzerine atarak sanat diye yutturmaya çalışır,diğeri birbaşka soytarılık örneği sergiler.Soytarılar bir süre sizi güldürmeyi başarsalar da asla sözleri ve yaptıkları gerçek değildir.
30 Nisan 2011 Cumartesi 20:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri