Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Altaylı Teke Tek'in perde arkasını anlattı

03.02.2013 12:53
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Teke Tek programına konuk eden Altaylı programa dair merak edilenleri yazdı.

 

Geçtiğimiz cumartesi akşamı Başbakan'ı Teke Tek programında konuk eden Fatih Altaylı, Mehmet Ali Birand'dan sonra Başbakan'la bire bir röportaj yaparak büyük bir gazetecilik başarısına imza attı. Programın perde arkasını bugünkü köşesinde değerlendiren Altaylı, Başbakan'ın kendisinden tek bir şey istediğini söyledi: "Terörün sona erdirilmesine yönelik süreci sıkıntıya sokacak yönde bir program olmasın"

LEVENT KIRCA'YA GÖNDERME

Başbakan Erdoğan'a muhalif sorular sormadığı konuşulan ve bu nedenle eleştirilen Altaylı, Levent Kırca'yı önek göstererek "Benim bir konuğuma Levent Kırca'nın bana davrandığı gibi davranmamı beklemesin kimse. Ben ne Levent Kırca ve benzerleri gibi gidip AK Parti Siyaset Akademisi'nde ders veririm, ne de daha sonra AK Parti'den yüz bulamayınca AK Parti'ye söverim" dedi. 

 

 

İşte Altaylı'nın yazısından ilgili bölüm:

Uzunca bir aradan sonra Başbakan Erdoğan'ı Teke Tek'e konuk ettik. Çok açık söyleyeyim, program öncesi "Şu sorulsun, bu sorulmasın" gibi bir talep asla olmadı. Sadece "Terörün sona erdirilmesine yönelik süreci sıkıntıya sokacak yönde bir program olmasın"ricası geldi Başbakan'ın ekibinden. Program başlamadan Başbakan Erdoğan'a da her konuğuma olduğu gibi "Özellikle değinmek istediğiniz bir konu var mı?" diye sordum. "Siz hangi konuya girmek isterseniz, ben de ona yanıt veririm" yanıtını aldım.

 

 

1.5 SAATTE TÜM SORULARI SORMAK MÜMKÜN DEĞİL

1.5 saatlik sürede sorulabilecek soruları sordum. Elbette herkesin aklında farklı sorular da vardır. Soruları kim sorarsa sormuş olsun bazı sorular elbette sorulmamış olacaktır. Herkesin aklına gelen tüm soruları toplamak ve 1.5 saat içinde sormak pek mümkün değil takdir edersiniz ki!

BAZILARI HAKARET ETMİŞ

Sosyal medya kahramanları arasında bazıları hakaretler etmişler. Çok da umurumda olmadıklarını bilsinler. Benim bir konuğuma Levent Kırca'nın bana davrandığı gibi davranmamı beklemesin kimse. Ben ne Levent Kırca ve benzerleri gibi gidip AK Parti Siyaset Akademisi'nde ders veririm, ne de daha sonra AK Parti'den yüz bulamayınca AK Parti'ye söverim. Doğru bildiğimi söylemekten de birileri ne der diye asla kaçınmam.

PROGRAMIN 2 ÖNEMLİ YÖNÜ VARDI

Benim için programın 2 önemli yönü vardı. Birincisi Atatürk Havalimanı'nın arazisinin, havalimanı taşındıktan sonra yeşil alan yapılması konusunda Başbakan'dan söz aldım.

İkincisi Başbakan Erdoğan ilk kez Silivri'de tutuklu milletvekilerinin de, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları gibi tutuksuz yargılanması gerektiğini söyledi. Bu ikisinin de gerçekleşmesini umuyorum. Diliyorum.

Bu haber toplam 4822 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri