Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FATİH ERBAKAN DA AKP'YE Mİ KATILIYOR

30.08.2012 12:12
AKP'nin dün yaptığı MKYK toplantısında, partinin yeni vitrini için düşünülen isimler gündeme geldi. Erbakan'ın da AKP'ye davet edileceği iddia edildi.

AK Parti'nin dün yaptığı MKYK toplantısında Suriye meselesi, terör sorunu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek tarafından yapılan 11 maddelik Teröre karşı Ortak Mutabakat Metni ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderilen cevabi mektup konularının gündeme geldiği öğrenildi.

Çiçek'in 11 maddelik metninin yöntemi üzerinde duruldu. MHP'nin yasama dokunulmazlığı ile ilgili olarak hazırladığı anayasanın 83. maddesindeki değişiklik öneren teklifi de gündeme gelirken konu Uzlaşma Komisyonuna havale edildi.

BÜYÜK İSTİŞARE TOPLANTISI

Toplantıda AK Parti yol haritasını belirlemek üzere Eylül ayı başında Parti Genel Merkezi'nde büyük bir istişare toplantısı yapılması kararlaştırıldı. Erdoğan'ın, önümüzdeki hafta çarşamba günü de AK Parti kurucuları ile parti grubunu genel merkezde toplayarak kongreye ve vitrin değişikliğine ilişkin görüşlerini alacağı ifade edildi.

Yeni Şafak'tan İlhan Toprak'ın haberine göre, Parti'ye yeni katılımların görüşüleceği toplantıya milletvekilleri, il başkanları ve kurucu üyeler katılacak. Toplantıda Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Şeref Malkoç, Fatih Erbakan gibi isimler görüşülecek. AK Parti teşkilatlarının da görüşüleceği toplantıda 30 Eylül'de yapılacak kongre hazırlık çalışmaları ele alınacak. Geleneksel Kızılcahamam kampı da mutabakat sağlanması durumunda yeni isimlerle yapılacak

50 KİŞİLİK LİSTELER DE GÖRÜŞÜLECEK

Dün yapılan toplantıda parti kurulları üyeleri yeni vizyon için önerdikleri 50'şer kişiden oluşan isim listelerini de sundu. Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla tüm hazırlanan öneriler de Eylül başında yapılacak toplantıda ele alınacak. Her üyenin sanat, iş, spor, akademi, STK hayatından önerdiği 50 isim tek tek müzakere edilecek. 

Bu haber toplam 1788 defa okunmuştur
yorum
musa
Fatih E rbakan bu konu ile ilgili açıklama yaptı herhalde malumatınızyok lütfen o açıklamıyı araştırıp yayınlamanızı bir vatandaş olarak arz ediyorum . hürmetler saygılar...
30 Ağustos 2012 Perşembe 13:25
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri