Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Mor Hırka" İsimli Eser Mola Yayınlarından Çıktı!

13.05.2012 19:36
Eğitimci-yazar Fatma Çetin Kabadayı’nın “Mor Hırka” isimli romanı Mola Yayınlarından çıktı.

 

Mor Hırka 230 sayfadan oluşuyor.Hoşça kal Anne isimli gençlik romanının devamı olarak tanıtılan eserin Hoşçakal Anne romanında olduğu gibi yetişkinler tarafından da yine ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Mor Hırka’nın tanıtım yazısında;

"Üniversiteyi bitirmek üzere olan Duygu’nun hayatı, arkadaşlık ettiği bir serseriyle alt üst olmak üzeredir...

Cevabını veremediği sorular mor hırkada düğümlenmiştir. Zavallı Tatlı’nın hayatına mal olan olaylar zinciri birbiri ardına gelişirken, Duygu’nun kalbinde eski bir aşk yeniden filizlenmeye başlar...

Hoşçakal Anne’den sonra serinin ikinci kitabı olan Mor Hırka, yepyeni heyecanlar ve gizemli hikâyelerleyoluna devam ediyor...” deniliyor.

1974 yılında Kayseri’de dünyaya gelen yazar, 1997 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki ve Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. Halen Okulöncesi Öğretmeni olan görev yapmakta olan Kabadayı çeşitli gazete ve sitelerde yazılarını paylaşmakta, habername.com da köşe yazılarına devam etmektedir.

Yayınlanmış eserleri; 
—Örnekleriyle Kuklalar ve Kukla Oyunları (Esin Yayınları) 
—Ebesin (Çocuk Oyunları, Morpa Kültür Yayınları) 
—Elveda Evliliğim; Roman (Akış Yayıncılık)2006
—Yüz Gülen Yüz (Nar yayıncılık) (Fatma Çetin Kabadayı-Melek Demir) (İlköğretim ve Anasınıflarına Yönelik Eğitici ve Yaratıcı Drama Oyunları)
—Hoşça kal Anne (Gençlik Romanı) Mola Kitap(2012)
—Yüreğimden Güvercinler Uçurdum ( Anı-Roman 2010-Şubat, Kanes Yayınları)
—Altın Tespih 2011 Ocak
—Büyümüş de Küçülmüş (Okul Öncesi Eğitimde Deyim Öğretimi M.E. M. Onaylı)2011

-Eğitici Masallar serisi (10 Masal) Ocak, 2012, Şiir Çocuk Yayınları(Bencil Kız ve Yedi Damla, Bir Yılan Bin Yalan, Çayırcı Kadın ve Torunu, Çorak Tarla, Hurdacının Huysuz Eşeği, Sırlı Güzel ve Üç Küp, Tembel Kadın ve Kazanı, Tezdağ İle Tembel Tavşan, Yamalı Elma, Yedi Dertli Adam ve Çoban)

Bu haber toplam 8498 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri