Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FBI ajanı, IŞİD militanıyla evlenmiş

15.02.2015 20:46
IŞİD yöneticileriyle bağlantı kurmakla görevlendirilen FBI ajanı kadının Almanya vatandaşı IŞİD'li Denis Cuspert'le evlendiği ortaya çıktı.

ABD'nin bir Alman IŞİD teröristinin peşin taktığı FBI ajanının, onunla evlenmek zorunda kaldığı ortaya çıktı. Bild am Sonntag gazetesinin haberine göre, Alman IŞİD teröristi Denis Cuspert'le evlenen FBI ajanı, durum tehlikeli olamaya başlayınca Türkiye'ye kaçtı. 

Gazetenin Amerikan ve Alman istihbarat kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, ajanIŞİD üst düzey yöneticileriyle bağlantı kurmakla görevlendirildi. Daha sonra İŞİD saflarında savaşan Alman Rapçı Denis Cuspert'le tanışan kadın ajan, imam nikahıyla onunla evlendi. 

TÜRKİYE'YE KAÇTI

Daha sonra hayatı tehlikeye giren kadının Türkiye'ye kaçtığı bildirildi. Türkiye'de polisçe tutuklanan kadın ajan, daha sonra ABD'ye geri götürüldü.

Alman Rapçı Denis Cuspert, geçtiğimiz hafta ABD tarafından savaş suçlusu olarak uluslararası teröristler listesine alındı. Bu işlemler esnasında kadın ajanla ilgili bilginin ortaya çıkıp, Federal Savcılığa ulaştığı bildirildi. Kendini Abu Talha al-Almani olarak tanıtan Cuspert, çok sayıdaki IŞİD propaganda videolarında yer aldı

Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri