Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Federasyon binasına taşlı saldırı

13.10.2013 23:47
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) önünde toplanan Trabzonsporlu taraftarlar, şike ve kupa protestosu gerçekleştirdi. Taraftarlar Fenerbahçe ve TFF aleyhine sloganlar attı.

İstinye Park önünde öğle saatlerinde toplanan Bordo-mavili taraftarlar, meşaleler yakıp, sloganlar atarak TFF binasına yürüyüş düzenlediler.  
 
TARAFTARLAR ŞAMPİYONLUK KUPASINI İSTEDİ

Bordo-Mavililer, yönetimin de desteğiyle düzenledikleri organizasyonda TFF'den 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının kendilerine verilmesini talep ettiler. Yürüyüşe, İstanbul'daki taraftarların yanı sıra çevre illerden ve Trabzon'dan otobüslerle gelen taraftarların da katıldığı görüldü.

TÜRK BAYRAĞI'NIN YANINA TRABZON BAYRAĞI

Taraftarlar, TFF önündeki Türk bayrağı hariç tüm bayrakları indirdiler, yerlerine Trabzonspor bayrağı astılar. 

TFF
   
PROVOKATÖRLER İŞ BAŞINDA

Bordo mavili taraftarlar arasından provakatör olduğu iddia edilen bir kaç kişi federasyon binasına taş ve pet şişe attı.

Federasyon binası önünde yaklaşık 10 bin kadar taraftar, eylemi adeta görsel şölene dönüştürdü.

TFF binasının önündeki bayrakların üzerine Şenol Güneş'in bulduğu '2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor'dur' şeklinde pankart asıldı. 
 
TRABZONSPOR TARAFTARI İSYANINI DİLE GETİRDİ

İstinye Park önünde öğle saatlerinde toplanan Bordo-mavili taraftarlar, büyük bir grup ile meşaleler yakıp, sloganlar atarak TFF binasına yürüyüşe başladı.

Bina önünde toplanan yaklaşık bin kadar taraftar, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım aleyhinde sloganlar attılar. Taraftarlar daha sonra TFF bayrağını indirdi ve yerine Trabzonspor bayrağı astı. Ayrıca, bir piknik tüpü de Federasyon binasının önüne bırakıldı.

"O KUPA BURAYA GELECEK"

Kısa bir basın açıklaması yapan Bordo-mavili taraftarlar, "O kupa buraya gelecek. Adaletsizliğin son bulmasını ve çalınan kupamızın geri gelmesini istiyoruz"ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri