Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Federasyon'dan Fener formülü

29.08.2011 13:53
Fenerbahçe'yi küme düşürmeden sadece puan silerek yola devam etmek için TFF Disiplin talimatnamesinin 55. maddesinin 2. fıkrasını değiştirilmesi yeterli olacak

Türkiye Futbol Federasyonu'nun son toplantısında şike soruşturmasının tam ortasında bulunan Fenerbahçe ile ilgili farklı bir formülün gündeme geldiği öğrenildi. Tek maddedeki değişiklik birçok şeyi değiştirecek gibi!

YENİ DÜZENLEMEYE GİDİLECEK
Sarı-Lacivertli kulübün ısrarlarına rağmen iddianameyi bekleme kararından vazgeçmeyen TFF'nin gündemindeki formüle göre şike cezasında yeni bir düzenleme yapılacak.

FENERAHÇE DAHA AZ ZARAR GÖRECEK!
Federasyon yönetimi iddianamenin sezon ortasında kabul edilmesi halinde disiplin talimatnamesinin 55. maddesinin 2. fıkrasında yer alan "Önce küme düşürme, sonra puan silme" maddesini "Önce puan silme, sonra küme düşürme" olarak değiştirecek. Bu şekilde hem doğacak sorunlar en aza indirilecek hem de Süper Lig ile Fenerbahçe'nin daha az zarar görmesi sağlanmış olacak.

SADECE PUAN SİLİNECEK
Bir başka deyişle iddianameden "Fenerbahçe şike yapmıştır" sonucu çıkarsa Sarı-Lacivertli sadece puan silme cezası verilecek. Fenersahçe de Asbaşkan Ali Koç'un da istediği gibi 2 değil 1 sezon kaybetmiş olacak.

YA İDDİANAME SEZONA YETİŞMEZSE!
Fakat iddianamenin tamamlanması sezon sonunu bulursa talimatnamede herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek. Şu anki disiplin maddesine göre suçlu bulunması halinde Fenerbahçe'nin küme
düşmesi gündeme gelecek.

ANKARA VE İZMİR DE AYAKTA
İstanbul'da TFF binasının önünde yaşanan protesto dışında Ankara ve İzmir'de de protestolar vardı. İzmir Konak İskelesi önünde sarı lacivert bayraklarla toplanan grup, Saat Kulesi önüne kadar Futbol Federasyonunu protesto eden sloganlar atarak yürüdü.
 

Bu haber toplam 2116 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri