Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fehmi KORU'nun yazacağı yer belli oldu

15.02.2011 18:27
Yeni Şafak'tan ayrılan Fehmi Koru'nun yeni gazetesi belli oldu...

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Twitter’da iki transfer haberi verdi ve Zaman muhabirlerine açılan davalardan bahsetti. Dumanlı transfer edilen yazarı takipçilerinin tahmin etmesini istedi. Erhan Çelik ise Fehmi Koru'nun Zaman'a transfer olduğunu duyurdu.

ZAMAN'A 'İKİ' YAZAR TRANSFER EDİLDİ

Ekrem Dumanlı iki yazarla anlaştıklarını duyurarak isim açıklamadı. Dumanlı konuyla ilgili Twitter’da şunları yazdı; “Flash flash Flash! ;)) Zaman bomba gibi bir yazar transferi yaptı.  Yakında reklamına başlayacağız. Aslında bir değil iki yazar başlıyor... Zaten güçlü bir yazar kadromuz vardı. Bu saatten sonra daha süper olacak. Açık söyleyin sevineceğiniz bir yazar. İsmini su an söyleyemem. Ben söyleyemem ama siz tahmin edebilirsiniz. İki önemli yazar!”

ERHAN ÇELİK AÇIKLADI

Ekrem Dumanlı isim açıklamazken takipçilerin tahminde bulunmasını istedi. Kanal 7 ana haber sunucusu Erhan Çelik “Zaman Gazetesi ile anlaşan Fehmi Koru'ya yeni gazetesinin hayırlı olmasını diliyorum. İlk yazısı pazartesi çıkıyormuş. Bekliyoruz…” diyerek Zaman’ın transferini açıkladı.

Çelik, Ekrem Dumanlı’nın iki yazar açıklamasını da Fehmi Koru ve Taha Kıvanç olarak değerlendirdi.

Ekrem Dumanlı Twitter’da Zaman’a açılan davalardan da yakınarak, 23 Zaman muhabirinin bugün adliyeye gittiğini belirtti.

İÇİNDE ERGENEKON GEÇEN HABERE DAVA AÇILIYOR

Dumanlı Twitter’da şunları yazdı;  “Bugün inanılması zor bir hadise yaşandı. Tam 23 Zaman muhabiri bugün adliyedeydi. Bugün gazetede kimi aradıysam bulamadım. herkes mahkemeye gitmişti. 23 Zaman muhabirine 19 dava açmak hangi akılla hangi mantıkla izah edilebilir. Yargı içinde bazı kişiler içinde Ergenekon geçen her habere (ki bunlardan bazısı ajans haberleri) dava açıyor. Cunta haberleri yazanlara karşı adeta baskı kuruluyor. Bu baskılara boyun eğseniz darbe ve cunta haberi yapamayacaksınız. Zaman gibi gazetelere yargı baskısı kuranlar yargı içindeki bazı güçler. Onların Ergenekon sevgisini hayretle izliyorum…”

 

Bu haber toplam 2558 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri