Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞOK! Fehmi Koru BUGÜN de yazmadı

18.12.2010 13:29
Fehmi Koru dün köşesini boş bırakmıştı. Bugün de yazmadı. Perde arkasını gazeteciler.com açıklıyor.

Fehmi Koru ile Yeni Şafak arasında ciddi bir kriz yaşanıyor. Koru 2 gündür yazı yazmayarak krizi daha da büyüteceğinin sinyalini verdi. Krizin perde arkasında Edelman meselesi var. 

Gazeteciler.com dün Fehmi Koru'nun yazı yazmadığını duyurmuş, bugünde köşesini boş bırakabileceğini haber vermişti.
Dediğimiz gibi oldu.
Fehmi Koru bugün yine yazı yazmadı. 

Peki neden?
Koru ile gazetesi arasındaki krizin perde arkasında ne var?


Gazeteciler.com'un öğrendiğine göre krizin temel nedeni Edelman meselesi. Hatırlayacağınız gibi gazeteciler.com yazarı Cenk Açık, Fehmi Koru ile ABD'nin eski Ankara büyükelçisi Edelman arasındaki "yazar kellesi pazarlığını" gün yüzüne çıkarmıştı. Fehmi Koru bu olayla ilgili tek "sessizliğe" bürünürken, olayın muhatabı olan Yeni Şafak yazarı Edelman döneminde yaşananları doğrulamıştı. 

BENİ AKLAYIN İSTEĞİ

Yeni Şafak'ta Fehmi Koru'nun çıkarttığı krizin nedeni işte bu Edelman meselesi. Gazeteciler.com'a gelen bilgileri göre Koru, gazete yönetiminden "kendisine sahip çıkılmasını ve bu konuda onu aklayacak bir tavır konulmasını" istemiş. 

Yeni Şafak'ta 2 köşesi birden olan ve dilediğini yazma hakkına sahip bulunan Fehmi Koru'nun bu isteğine gazete yönetimi yanıt vermemiş. Koru'da bunun üzerine yönetime tavır koyarak yazı yazmayı bırakmış.

Bu haber toplam 2054 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri