Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fener Taraftarı Dünyayı Şaşkına Çevirdi

23.02.2013 13:46
UEFA'nın F.Bahçe'ye verdiği saha kapatma cezası taraftarı durduramadı.

 

Sarı- Lacivertli taraftarlar, adeta UEFA ile dalga geçer gibi cezaya neden olan eylemlerini bu kez saha dışından stadın içine isabet ettirerek gerçekleştirdiler. Atılanların havai fişet değil, paraşütlü deniz fişeği olduğu sonradan anlaşıldı. Ancak stat dışındaki eylemlerden de kulüp sorumlu olduğu için F.Bahçe'ye para cezasının gelmesi bekleniyor.

ORGANİZASYON DETAYLARI
Peki bu organizasyon nasıl yapıldı. İşte ulaştığımız detaylar
* Paraşütlü deniz fişeği, denizcilik sektöründe çalışan birkaç taraftarca, denizcilik malzemeleri satan şirketlerden temin edildi.
* Taraftarların, hepsi sadece bir gruba bağlı değildi. GFB, KFY, Unifeb gibi çeşitli gruplardan taraftarlar, organizasyonu birlikte gerçekleştirdi.
* Organizasyoda 100-150 adet fişek kullanıldı.
* Bu işi 15 kişilik bir taraftar grubu yaptı. Kaçanlardan 1 kişi yakalandı. Kadıköy Adliyesi'ne çıkartıldı ve serbest bırakıldı. Bu kişi 6 ay maçlara giremeyecek...
* Mönchengladbach maçındaki olaylar sonrası sahası kapanan Fenerbahçe'ye, BATE maçı sonrası da para cezası gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. UEFA, 3 cezanın ardından uygulama aynen devam ederse yine seyircisiz oynama yöntemine başvuruyor.
* Paraşütlü deniz fişeği, Fenerbahçe taraftarının ilk kez kullandığı bir şey değil. Sarı-Lacivertli taraftarlar daha önce, TT Arena'da Galatasaray'ı 2-1 yenen takımı 2. köprü girişinde karşılarken bu fişekleri ateşlemişti.
* Kaptan Alex de Souza'nın vedasında da Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bu fişekler ateşlenmiş ve havalimanı güvenliği alarma geçmişti. Alex'in vedasında bu fişeklerden biri uçakların iniş-kalkışını kontrol eden kuleye isabet etmiş, kulede yangın tehlikesi yaşanmış ve kısa süreli panik olmuştu.

Mustafa ÇULCU
MUHTEMELEN PARA CEZASI!
Maçı hakem havai fişek nedeniyle oluşan sis yüzünden oyunu durdurdu. Yani oyun durduğu için yapılan bu eylem kayıtlara geçti. Rapordaki bilgilere dayanarak Disiplin Kurulu'da mutlaka bir ceza verecektir. Muhtemelen para cezası olur.

Bülent YAVUZ
SAHA KAPATMA CEZASI OLMAZ

Sahaya atılan meşale ile F.Bahçe'ye ceza getiren olaylar birbirinden farklı. BATE Borisov maçında yaşanan olay çok kısa süreli oldu. Ben UEFA'nın Fenerbahçe'ye atılan bu birkaç meşale nedeniyle saha kapatma cezası vereceğini düşünmüyorum.

Selçuk DERELİ
TARAFTARI ELEŞTiRiYORUM!
Eğer oradaki temsilciler o meşaleyi sahaya atanların taraftar olduğu tespit ettiyse mutlaka Fenerbahçe'ye bir disiplin işlemi uygulanacaktır diye düşünüyorum. Verilen ceza para cezası olsa bile bunu yapan taraftarları eleştiriyorum.

Serdar TATLI
MUTLAKA CEZA GELECEKTiR
Tabii ki UEFA'dan Fenerbahçe'ye bir ceza daha gelecektir. Taraftarların dışarıdan da olsa sahaya atmış oldukları yanıcı ve patlayıcı maddeler var. Ama bu kez para cezası olur. Şahsen yine bir saha kapatma cezası beklemiyorum.

F.BAHÇE: ZARAR GÖRÜYORUZ
F.Bahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilmesinin ardından yönetim bir açıklama yaptı. Açıklamada eylemi gerçekleştiren taraftarlara sitem dolu sözler vardı. Açıklamada "Taraftarlarımızdan; sorumluluk, bilinç ve aidiyet duygusu ile takımımızın yanında olmak adına, saha olaylarından kaçınmalarını beklemekteyiz. Bunlar takıma zarar veriyor" ifadesi kullanıldı.

3 FİŞEKLE UEFA DİSİPLİN KURULU'NA
Sahaya isabet eden 3 paraşütlü deniz fişeği F.Bahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'na gitmesine neden oldu. Yaşanan olaylar İngiliz Daily Mail gazetesine bile haber oldu...

Takvim

Bu haber toplam 3488 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri