Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UEFA Fenerbahçe'nin dosyasını kapattı

01.08.2012 16:37
Fenerbahçe'ye Vaslui karşılaşması öncesi UEFA'dan büyük müjde.

Fenerbahçe bugün Şampiyonlar Ligi 3. Ön eleme turunda Romanya'nın Vaslui takımı ile Şükrü Saracoğlu'nda karşılaşacak. Bu karşılaşma öncesi Fenerbahçe'ye UEFA'dan büyük müjde var.

Sarı Lacivertli ekip geçen sene Futbolda Şike iddiaları nedeniyle Avrupa Kupaları'ndan men edilmiş yerine Trabzonspor Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil etmişti.

INFANTINO: ÇOK KARIŞIK BİR DOSYA DEMİŞTİ

Bu yıl da Fenerbahçe camiası diken üstünde UEFA'dan çıkacak kararı beklerken resmi sitesinden 3. Ön eleme turu için vize çıktı. Sarı Lacivertliler UEFA'nın bu kararına çok sevinmiş ancak UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino'nun Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu kura töreninin ardından Fenerbahçe ile ilgili olarak "Türkiye Futbol Federasyonu, kulübü aklamasına karşın UEFA disiplin müfettişleri dosyayı inceliyor. Çok karışık bir dosya ve disiplin organlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Büyük bir dosya, okunacak binlerce sayfa var. Fenerbahçe'nin durumu hâlâ net değil" şeklindeki açıklaması Fenerbahçe camiası ve Türk Futbol kamuoyunda soğuk bir duş etkisi oluşturmuştu.

İNCELEME BİTTİ FENERBAHÇE'YE BÜYÜK MÜJDE

UEFA'daki Fenerbahçe dosyasının artık sonuna gelindi. Dosyayı inceleyen UEFA yetkilileri şüpheye rastladı, ancak şike yapıldığına dair herhangi bir delil bulamadı. Böylelikle geçen sene Avrupa'dan men edilen Fenerbahçe bu sene serüvenine kaldığı yerden devam edecek. UEFA'nın aldığı bu kararda Tahkim Kurulu'nun lehte gönderdiği rapor ve Aziz Yıldırım'ın tahliyesinin de etkili olduğu belirtildi.

DOSYA KAPANDI

Bu alınan kararla UEFA Fenerbahçe ile ilgili dosyayı kapattı. Yakında bu kararını da resmi sitesinden duyuracağı ifade edildi.

Bu haber toplam 1722 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri