Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe Devler Ligi'ne gidecek mi?

06.01.2014 21:47
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, son dönemdeki gelişmeler ışığında Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etme ihtimalini değerlendirdi.

Adalet Bakanlığı ve Türkiye Barolar Birliği'nin AK Parti ve CHP desteği ile hazırladığı Özel Yetkili Mahkemeler'in kaldırılması ile ilgili kanun değişikliği son günlerde gündemin üst sıralarını meşgul ediyor. Bu değişikliğin Fenerbahçe'nin şike davasını nasıl etkileyeceği ise merakla bekleniyor.

Vatan gazetesinden İbrahim Seten, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'le bu konuyu görüştü. İşte Erzik'in açıklamaları:

"Gelişmeleri ben de ilgili ile takip ediyorum.. Şu anda ortada çok bilinmeyenli bir denklem var:
1- Yargıtay'ın ne karar vereceği belli değil.
2- Yeni mahkemenin ne karar vereceği belli değil.
3- Yeni mahkemenin hangi delilleri geçersiz sayacağı belli değil.

Ancak Yargıtay'ın alacağı karar her halükarda davanın yeniden bakılması ile sonuçlanacağı için şunları rahatlıkla söyleyebiliriz:

Eğer yeni mahkeme F.Bahçe'yi suçsuz görür ve UEFA Disiplin Komitesi'nin ceza vermesine sebep olan deliller geçersiz sayılırsa bu yeni bir durumun oluşması demektir. O zaman önce F.Bahçe'nin CAS'a başvurması, 'Alın size yeni deliller, sen onayladın ama mahkeme kararı değişti. Şimdi benim davamı tekrar değerlendir' deme hakkı doğar. CAS'tan sonra aynı süreç UEFA için geçerli tabii ki.

Şunu da söylemek gerekir ki; CAS'ın gerekçeli kararı açıklanmadı ve Yargıtay da kararını vermedi. Demek ki bu hukuk yolu bir hayli uzun zaman sürebilir. Ben hukuk adamı değilim ama yargılama çabuk yapılır ve her şey Fenerbahçe lehine olumlu sonuçlanırsa Fenerbahçe'nin hak kazanması halinde gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılma ihtimali doğduğunu söyleyebilirim. Aynı şekilde geçmişte verilen cezalar ile ilgili Fenerbahçe'nin hakkını arama şansı da doğabilir." 

Bu haber toplam 1660 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri