Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Yıldırım Sert Çıktı

02.01.2011 23:54
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu Ntv ve Ntv Spor'dan Yayınlanan %100 Futbol Programına Konuk Oldu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu NTV ve NTV SPOR'dan yayınlanan %100 Futbol programına konuk oldu. Yıldırım başkanlık döneminde ilk kez ekranlardan futbolculara seslendi ve "Herkes formasının hakkını versin." dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım NTV ve NTV SPOR'dan ortak yayınlanan % 100 Futbol programına konuk oldu. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile beraber programa katılan Aziz Yıldırım, Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen'in sorularını yanıtlarken çarpıcı açıklamalarda bulundu, kamuoyuna önemli mesajlar verdi.

2010 yılını değerlendiren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım "2010 yılında futbol açısından aşağıda bir sezon geçirmedik. İstediğimiz neticeleri alamadık. İlk döneminde iyiydik ama ikinci dönemde istediğimiz seviyeye ulaşamadık. 2010 yılında diğer branşlarda hem bireysel hem de takım anlamında başarılar yakaladık. Voleybolda, basketbolda, masa tenisinde, yelken, kürek, boksta başarıları yakaladık. Nevin Yanıt bir daha yakalanamayacak bir başarıya imza attı belki de... Yatırımsal anlamda da büyük yatırımlar yaptık. Fenerbahçe kendi gücüyle ve Ülker'in desteğiyle modern bir salon yapıyor." şeklinde konuştu.

AYKUT TRANSFER İSTERSE GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİRİZ

Şampiyonluk şansı hakkında sorulan soruya, "Şampiyon olmak için yola çıkıyoruz. Fenerbahçe takımının bütün oyuncuları değerlidir. İkinci dönemle beraber kendi normal seviyelerini yakaladıkları zaman diğer adaylar kadar şansımız var" şeklinde cevap veren Aziz Yıldırım transfer hakkında ise "Aykut Kocaman eğer transfer yapılmasını isterse biz de gereğini yerine getiririz" dedi.

Aykut Kocaman'ın çalışma yöntemi hakkında da bilgi veren başkan Yıldırım, "Transferde yetkili Aykut Kocaman. Kocaman "Transfer istiyoruz" derse onu hemen yaparız. Sadece parasal anlamda biz devreye gireriz. Aykut Kocaman bizden habersiz transfer yapabilir. Sonuçta Niang'ı o şekilde transfer ettik. Kocaman hem teknik hem de sportif sorumlu olarak alacağı kararı uygularız. Onu da yalnız bırakamayız. Destekleyeceğiz. Kamuoyu da destekleyecek" yorumunda bulundu.

FUTBOLCULARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK? NEDEN HEP BAŞKANLAR, YÖNETİCİLER, TEKNİK DİREKTÖRLER...

Aykut Kocaman konusunun açılmasından sonra kamuoyuna seslenen Aziz Yıldırım Kocaman gelirken iyi oldu diyenlerin şimdi kötü demelerine anlam veremediğini söyledi ve eleştirilerde bulundu. Yıldırım, şöyle konuştu:

"O gelirken herkes iyi oldu derken 5-6 ay sonra o insanlar şimdi farklı şeyler söylüyorlar. Bunu yapan gazeteciler. Sadece biz değil diğer takımlar da bu sıkıntıyı yaşıyorlar. Aykut Kocamanlı Fenerbahçe şampiyon mu olmalı yoksa Aykut Kocaman ile geleceğe mi yatırım yapmalı. Daha çok başarılar kazanmalı?."

"Fenerbahçe altyapılarıyla belli bir yere geldi. Şimdi yöneticilerle geleceği kuracağız. Ben de bunu yapıyorum. Kocaman'ın yerine Avrupa'da ismi olan birini getirir ve başarısız da olabilirdik. Biz başarı için kenetleneceğiz. Geçen sene nasıl son 8 maçta bunu başardıysak bunu da başaracağız" açıklamasında bulunan Aziz Yıldırım medyaya yüklendi ve "Sadece başkanların, yöneticilerin mi suçu var? Futbolcuların hiç mi suçu yok?" dedi.

Yıldırım, "Çoğu futbolcumuz milli takımlarında oynuyor. Kadro olarak tamamız. Artık alışma dönemi bitti kadro açısından. Şimdi başarı zamanı. Ama bazı şeyleri kamuoyu görmeli. Onlara göre hep yönetim, Aykut Kocaman, başkan kötü. Neden futbolcular kötü olmuyor hiç? Neden onlarla ilgili yorum yapılmıyor. Brada suçluluk varsa herkeste var. Bunu ayırmak yanlıştır. Buradan herkese sesleniyorum. Bundan sonra bazı şeyler değişecek" ifadesini kullandı.FUTBOLCULAR BÜYÜK TAKIMLARA GELDİKLERİNDE BAŞKA TÜRLÜ YAŞAMAYA BAŞLIYORLAR

Aziz Yıldırım transfer edilen futbolcuların beklentilerin düşüğünde performans sergilemeleri konusunda da önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Oyuncuları alıyorsun. Sonra oyuncular geldikleri yeri unutuyorlar. Burada başka türlü yaşamaya başlıyorlar ve düşüşler yaşanıyor. Onların buraya geldikten sonra daha çok çalışmaları lazım. Buraya gelen burayı son durak gibi görüyor. Yerli oyuncular alt yapıları tam dolu gelmedikleri, eğitim görmedikleri için böyle sıkıntılar yaşıyoruz. Mantalite eksikleri, fizik, teknik açısından sıkıntıları oluyor büyük takımlara geldiklerinde. Oyuncu küsmeyecek, çalışacak... Birisi oynamadığı zaman küsüyor, hocaya küsüyor, gazeteye konuşuyor. Bundan sonra teknik direktör de oyuncuya karşı bir tavır alıyor. Bu zihniyetlerin ortadan kalkması gerekiyor" diye konuştu.

FUTBOLCULARI ARAP ŞEYHİ GİBİ KARŞILIYORLAR

Rıdvan Dilmen'in "Yıldız futbolcular buraya geldikleri zaman burayı Katar gibi algılıyorlar" yorumundan sonra da konuşan başkan Yıldırım, "Biz onlara çanak açıyoruz. Gece kulüplerinde onları Arap Şeyhi gelmiş gibi karşılıyorlar. Herkes eğlenebilir ama her şeyin bir zamanı var. Medya kendi yönünden haklı. Nedir? Bir şeyleri abartıp, yorumlar yapıp okunmak, seyredilmek. Gerçekleri söylerseniz insanlar okumayabilir. Doğrular bazen söylenmiyor. Medyanın da değişmesi lazım." dedi.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 2028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri