Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe taraftarına büyük onur

25.11.2011 23:17
UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği kararla Manisaspor maçında stadı dolduran Fenerbahçe'nin kadın taraftarlarını FIFA 2011 Fair-Play ödülüne aday gösterdi.

 

UEFA, Fenerbahçe'nin kadın taraftarlarını FIFA 2011 Fair-Play ödülüne aday gösterdi. UEFA’dan gelen yazıda, 21 Temmuz’da Fenerbahçe ile Shakthar Donetsk arasında oynanan dostluk maçında meydana gelen olaylardan sonra, TFF’nin Fenerbahçe Spor Kulübü’ne 2 maç seyircisiz oynama cezası verdiği, daha sonra bu kararın TFF tarafından değiştirilerek, stada sadece kadınların ve 12 yaşından küçük çocukların girmesine izin verildiği ifade edildi.

Bu uygulamanın önemli bir başarıya ulaştığı ve Fenerbahçe ile Manisaspor arasında 20 Eylül 2011 tarihinde oynanan müsabakada 43 bin kadın ve çocuk taraftarın Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı doldurduğu belirtildi.

Daha önce eşi benzeri olmayan bir atmosferde gerçekleşen bu müsabakanın dünya medyasında yankı bulduğunun da altı çizildi.

UEFA’nın kadın taraftarların neşeli, coşkulu ve şiddetten uzak bir atmosfer yaratan davranışlarını desteklediğini; bu nedenle de UEFA Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Komisyonu’nun 24 Kasım 2011’de aldığı bir kararla Fenerbahçe S.K. kadın taraftarlarını FIFA 2011 Fair Play ödülüne aday gösterdiği bildirildi.

Bu haber toplam 2456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri