Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde yok!

24.08.2011 19:08
UEFA, 23 Ağustos 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda, Fenerbahçe'nin Devler Ligi'ne katılamayacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile Fenerbahçelileri şok etti. Daha önce UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi kura çekimine katılacağını söylemişti. Ancak TFF Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacağını açıkladı.

TFF'den yapılan açıklama şöyle;

UEFA, 23 Ağustos 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda, ülkemizde sürmekte olan şike soruşturması çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan çekilme kararı vermesi gerektiğini, kulüp bu yola gitmeyecek olursa, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe'yi 2011-2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men etmesi gerektiğini, bu 2 yoldan herhangi birisi benimsenmeyecek olursa, UEFA'nın kendi disiplin soruşturmasını başlatabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu yani ülkemiz aleyhine disiplin yaptırımları uygulama yoluna gideceğini bildirmiştir.

Bu yazı üzerine durum TFF tarafından yazılı olarak derhal Fenerbahçe Kulübü'ne bildirilmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü, 24 Ağustos'ta TFF'ye gönderdiği cevabi yazıda, TFF'nin bu konuda iddianamenin mahkemece kabulünün beklenmesine yönelik kararına saygı duyduğunu ve kendisine tanınan kısa süre içinde böylesine önemli bir konuda herhangi bir karar almasının fillien mümkün olamayacağını bildirmiştir.

Bu gelişme karşısında, durum 24 Ağustos'ta TFF Yönetim Kurulu'nun yapmış olduğu olağanüstü toplantıda ele alınmış ve gerek Fenerbahçe'nin maruz kalabileceği, ağır disiplin yaptırımları gerekse Türkiye Futbol Federasyonu'nun yani ülkemizin maruz kalabileceği disiplin yaptırımları göz önünde bulundurularak, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
vah vah vah
Abdullah Tekeli
eee ne oldu bu durumda olan Trabzona ve ülkemize olmadimi? TF inat etmeseydide Trabzonu gonderseydi devler ligine mesele hallolurdu di mi?
24 Ağustos 2011 Çarşamba 20:41
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri