Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe savunmasını yaptı

11.07.2013 01:12
Fenerbahçe Kulübü, UEFA'nın verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası için Tahkim Kurumu'na savunma yaptı.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet, UEFA Tahkim Kurulu'ndaki duruşmalı toplantıda savunmalarını yaptılar.. 
 
Fenerbahçe'nin UEFA Tahkim Kurulu'ndaki duruşması sona erdi.
 
Duruşmada neler yaşandı?
 
Heyet, duruşmalı toplantıda saat 16:30'dan itibaren 1 saat 10 dakika boyunca Gençlerbirliği maçının görüntülerini izledi.
Saat 17:10'dan itibari ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının görüntüleri eşliğinde Fenerbahçe Tahkim'e savunmasını sürdürdü.
 
18:15'te ise Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök çağrıldı. Özkök, Sivasspor maçı ile ilgili Tahkim'e savunma yapıyor. 2011'deki maçı izlemek üzere F.Bahçe Yönetimi ile birlikte Sivas'a giden Özkök, bir siyah çanta içinde para alışverişi yapıldığı iddiasını yalanladı ve böyle bir duruma şahit olmadığını söyledi... Özkök daha önce bu konu hakkında bir yazı kaleme almıştı.
Daha sonra Aziz Yıldırım ifade verdi ve avukatların son sözlerinin ardından duruşma sona erdi.
 
OLAĞAN ÜSTÜ GÜVENLİK
 
UEFA güvenlik görevlilerinin, Fenerbahçe heyetinin vereceği savunma öncesinde, dün Beşiktaş heyeti için uygulanan prosedürün aksine araçları tek tek içeriye alması ve demir korkulukları kapatması dikkati çekti.
 
Yaklaşık beş araçlık bir ekiple gelen sarı – lacivertli ekip ve avukatları kendileri için içeride hazırlanan özel bir bölümde duruşma saatini beklemeye başladı.
 
NELER YAŞANMIŞTI?
 
UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan soruşturma ve takip eden gelişmeler çerçevesinde, Fenerbahçe Kulübü'nü 'doğrudan veya dolaylı olarak maç sonucuna etki edecek eylemde bulunduğu' gerekçesiyle, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, eski yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım ile altyapı koordinatörü Cemil Turan'ı ise disiplin ihlali işledikleri gerekçesiyle UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu'na sevk etmişti.
UEFA Disiplin Müfettişi Miguel Lietard Fernandez Palacios'un sunduğu raporda, "Fenerbahçe'yi gelecek 2 sezon UEFA müsabakalarından men etmek, Aziz Yıldırım, Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turan için hak mahrumiyeti." şeklinde ceza istemleri yer alıyordu
 
KRİTİK GÜN 15 TEMMUZ 
 
UEFA Tahkim Kurulu'nun, sarı-lacivertli kulüp hakkındaki kararını 15 Temmuz Pazartesi günü açıklaması bekleniyor.


 

Bu haber toplam 1632 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri