Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe SK: Gelirlerimiz donduruldu

20.11.2015 17:35
UEFA, Finansal Fair-Play kapsamında düzensizlik tespit ettiği gerekçesiyle görüşmeye çağırdığı Fenerbahçe için yaptırım uyguladı.

UEFA, Finansal Fair-Play kapsamında gelir-gider tablolarında düzensizlik tespit ettiği gerekçesiyle Fenerbahçe'yi görüşmeye çağırmıştı.

RESMİ SİTEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Konu hakkında Fenerbahçe'den açıklama geldi. İşte o ifadeler...

Basında bugün (20.11.2015) çıkan haberler çerçevesinde mevzuat uyarınca aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği doğmuştur:

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu tarafından Finansal Fair Play kurallarından Başa Baş (Break Even) kuralına uyumsuzluk nedeni ile Şirketimizle ilgili inceleme başlatıldığı öğrenilmiş olup, konuyla ilgili olarak 4 Aralık günü UEFA merkezinde bir görüşme yapılacaktır.

Öte yandan, inceleme sonuçlanıncaya kadar bu aşamada UEFA gelirlerimiz geçici olarak dondurulmuştur.

GELİR-GİDER TABLOLARINDA BÜYÜK FARK VAR

Fenerbahçe’ye yapılan uyarıda  gelir-gider tabloları arasında büyük fark oluştuğu belirtilerek bunun nedenleri ve çözümlerinin görüşülmesi gerektiği ifade edildi.

Sarı-lacivertli kulübe gönderilen yazıda, Kasım ayı sonuna kadar bir toplantı yapılacağı ve 2015-16 sezonuna ait gider tablosunun inceleneceği bildirildi.

Toplantıda gelirler ile giderler arasındaki farkın nasıl kapatılacağı sorgulanacak. Fenerbahçe’nin takibe alınmasındaki en önemli faktörün bu sezon başında yapılan yüksek bütçeli transferler olduğu kaydedildi.

Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri