Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe'deki skandalı açıkladı

06.03.2013 02:17
Ünlü Spor adamı Şahin Ulu'nun açıklamaları Fenerbahçe camiasını ayağa kaldıracak

Ünlü spor adamı Şahin Ulu konuşmak için yine www.haberseninle.com Spor Yönetmeni  Tansu Sarı’yı seçti. Geçtiğimiz aylarda Beşiktaş’taki usulsüz harcamalar ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki Özcan Şepik skandalını ortaya çıkaran Şahin Ulu’nun Fenerbahçe hakkındaki açıklamaları ortalığı ayağa kaldıracak. İşte noktasına virgülüne dokunmadan Şahin Ulu’nun Fenerbahçe’deki skandalı ortaya çıkaran açıklaması

 

FENERBAHÇE’DE TÜZÜK İHLÂLİ VAR

Fenerbahçe’de yönetim usule aykırı olarak çalışıyor. Başkan Aziz Yıldırım, Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu 1 yıl cezaevinde kalarak ve kulübe zarar vermişlerdir. Bu durum bir tüzük ihlâlidir ve tüzüğe göre bu isimlerin Fenerbahçe’deki yönetim kurulu üyelikleri düşmüştür

KURULLAR GÖREVİNİ YAPMIYOR

Disiplin ve Denetleme Kurulu da bu ihlâllere göz yumuyor ve büyük suç işliyor.  Şu anki mevcut yönetim görevini yapamaz.  Yönetim kurulunun aldığı kararlar ve harcanan paraların usulüne uygun olup olmadığı tartışılır hale gelmiştir. 

Fenerbahçe Spor Kulübünün tüzüğü iyi incelendiği takdirde açık ve net görüşecektir ki tüzüğün âmir hükümleri ağır şekilde ihlâl edilmiş ve bu ihlâlleri yapanların da kesin ihraç sebebiyle Disiplin Kurulu’na sevkedilmeleri gerekmektedir. Bu ihlâli yapanların başında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu gelmektedir. Denetleme Kurulu da bu ihlâllere göz yummakla görevini suistimal etmektedir.

ALİ KOÇ VE NİHAT ÖZDEMİR NEDEN YOK?

Aziz Yıldırım Yönetimlerinin ağır toplarından Ali Koç, Nihat Özdemir, Murat Özaydınlı, Vedat Olcay gibi isimler Fenerbahçe’yi çok sevmelerine rağmen listede yer almadılar. Acaba neden görevden feragat ettiler? Tüzük ihlâliyle ilgili olabilir mi?

GENEL KURUL GEREKENİ YAPMALI

Bu tüzük ihlâliyle Fenerbahçe Spor kulübü büyük kaoslar yaşayacak, sıkıntılı günler görecektir. Bu sebeple Genel Kurul üyelerinin bir an önce Fenerbahçe’nin çıkarlarını korumak amacıyla bu konu hakkında gerekeni yapması gerekir.

YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIM

Fenerbahçeli üyelerin bu konuya duyarsız kaldıkları takdirde kulüp “Kamu Yararına Dernek” olduğundan dolayı hem bir spor adamı, hem de kamu mensubu olarak Fenerbahçe Spor Kulübünün menfaatlerini korumak amacıyla gerekli yasal işlemleri başlatacağım.

 

Not: Şahin Ulu'nun açıklamalarında adı geçen kişiler cevap hakkını kullanabilirler. Kullandıkları takdirde açıklamalar sitemizde yer bulacaktır. Bakalım Şahin Ulu'nun bu açıklamaları Fenerbahçe camiasında nasıl yankı bulacak?


 

Bu haber toplam 2512 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri