Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe'den UEFA'ya Fred itirazı

29.07.2015 11:07
Copa America'da yasaklı madde kullanan Brezilyalı futbolcu Fred'in Fenerbahçe karşısında oynaması sarı-lacivertli yönetimi harekete geçirdi

Fenerbahçe-Shakhtar Donetsk maçı sonrası Sarı-Lacivertliler UEFA yetkililerine itiraz dilekçesi verdi. Bu girişimin nedeni ise Shakhtar Donetsk'in, Brezilyalı futbolcusu Fred'i ilk 11'de oynatması. 

DOPİNGLİ ÇIKMIŞTI

Copa America'da Brezilya formasıyla ter dökerken girdiği bir doping testi sonrası yasaklı madde kullandığı tespit edilen Fred'in, B numunesinin açılmasına karar verilmişti.

Shakhtar yetkililerinin maç öncesi UEFA yetkilileriyle konuyu görüştüğü ve sözlü olarak,"Oyuncunuzu oynatmayın" cevabı aldığı ortaya çıktı. UEFA yetkililerinden gelen bu tavsiyeye rağmen Fred, Shakhtar formasıyla maça 11'de başladı ve oyunun son dakikalarına kadar sahada kaldı.

B NUMUNESİ POZİTİF ÇIKARSA...

Fenerbahçe ise Shakhtar Donetsk'in bu tavrına kayıtsız kalmadı. Maç sonrası itiraz dilekçesi doldurularak UEFA yetkililerine teslim edildi. Fred'in B numunesinin de pozitif çıkması halinde nasıl bir ceza alacağı merak ediliyor.

Merak edilen bir başka konu ise bu ihtimalin hayata geçmesi durumunda UEFA'nın Fenerbahçe-Shakhtar Donetsk maçıyla ilgili nasıl bir karar vereceği.

LUCESCU: BİZE 'OYNATMAYIN' DEDİLER

Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu ise Fred'i oynatması ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Fred için bize tavsiyede bulunmuşlardı, onun oynamamasını tavsiye ettiler. Gayri resmi bir tavsiyeydi bu. Ben bu oyuncu ile bir görüşme yapmıştım. Doktorun sorumlu tutulması gerekiyor bu durumdan. Resmi bir rapor mevcut. Sağlık raporundan bahsediyorum. Bir maçta 13 kilometre koşan bir oyuncunun ilaca ihtiyacı olduğuna inanmıyorum. Umarım 2. testi de geçecektir."

Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri