Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe'den Yıldırım açıklama geldi

31.05.2013 14:55
Aziz Yıldırım sessizliğini bozdu

aykut Kocaman ’ın istifasının ardından söyleyecekleri merakla beklenen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sessizliğini bozdu.

 
Akşam’dan Alaattin Metin'in haberine göre, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Hepsiyle ayrı ayrı görüşeceğiz. Ama bu görüşmelerimiz illa anlaştığımız anlamına gelmez. Tüm görüşmelerimiz açık-şeffaf olacak. Görüşmelerin ardından nihai kararı yönetimle oturup hep beraber vereceğiz” dedi.
 
İşte Alaattin Metin’in o haberi:
 
Dün kendisiyle konuşurken aynen şöyle dedi: "Nedir bu kardeşim? Hoca istifa eder suçlu ben olurum. Başkası yanlış yapar yine Aziz Yıldırım suçlu olur. Futbolcu gol kaçırır yine suçlu ben olurum. Neden? Aykut Kocaman'a ben mi 'İstifa et' dedim? Baskı mı yaptım? Hep yanında durdum. Kendisi bıraktı. Ne yapayım?"
 
'Şampiyon olmamız gerekiyor' 
 
Sonra gündemdeki hocalara döndük. Bir gün önce Aykut Kocaman istifa ettiği vakit sıcağı sıcağına yönetim kurulunda Mustafa Denizli 'nin ismi ağırlık basıyordu. Hatta bazı yöneticiler, "Yerli hoca olursa Mustafa Denizli. Yabancı olursa da Zico" diye konuşuyorlardı. Gerekçe olarak da "Bu sene bizim şampiyon olmamız lazım. Bunun için de Türkiye'yi bilen bir hoca bulmamız gerekiyor" görüşündeydiler.
 
Sosyal medyada Ersun Yanal'ın ismi ön plana çıkıyordu. Hatta Alper transferinde Yüksel Çağlar'ın devreye girdiği Ersun Yanal'ın da Fenerbahçe ile görüşmek için İstanbul'a geldiği ağırlıklı olarak konuşuluyordu. Başkan'a sordum. Hiç düşünmeden kelimesine kelimesine şöyle konuştu:
 
'Sakın ilkiyle anlaştık sanmayın' 
 
"Bak kardeşim. Yerli yabancı herkesle görüşeceğiz. Ama bu görüşmelerimiz illa anlaştığımız anlamına gelmez. Düşüncelerini, şartlarını öğreneceğiz. Biz Fenerbahçe'nin oyuncu yapısına uyan, bu kadroyu en iyi şekilde değerlendirecek bir hocayla anlaşacağız. Her şeyimiz de açık şeffaf olacak. Ondan sonra oturacağız. Yönetim kurulu olarak da konuştuğumuz isimleri tek tek masaya yatıracağız ve hep beraber karar vereceğiz. Sakın kimse ilk konuştuğumuz kişiyi 'Fenerbahçe anlaştı' diye vermesin."
 
"Ne kadar teknik direktör adayı varsa hepsiyle tek tek görüşeceğiz. Ondan sonra da oturup karar vereceğiz. Bizim hedeflerimiz var. Şampiyon olmak istiyoruz. Sonunda bize bu güveni veren, bu camiaya yakışan bir hoca ile anlaşacağız. Bunun kararını da yönetim kurulunda hep beraber vereceğiz
Bu haber toplam 2136 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri