Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'den Ahmet'e şık cevap!

27.03.2012 09:41
Fethullah Gülen son günlerde medyada çıkan yayınlarla ilgili Twitter'daki hesabından açıklama yaptı. Gülen, "İfade ve basın hürriyetinin geniş şekilde uygulanmasına taraftarım" dedi.
Fethullah Gülen son günlerde medyada çıkan yayınlarla ilgili Twitter'daki hesabından açıklama yaptı.
 
Gülen, Ahmet Şık ve Nedim Şener eksenli olan yayınlarla ilgili Twitter'daki FGulencomTR hesabında şunları dile getirdi:
 
"Daha önce de açıkladığım üzere, ifade ve basın hürriyetinin geniş bir şekilde uygulanmasına taraftarım. Düşünceleri tamamıyla zıt bile olsa, kendi başlarına gelenleri -haksızlık ederek- benden dahi bilseler, onların da düşünce, fikir ve ifade hürriyetlerini, hür bir şekilde kullanmalarından tarafım."
 
Gülen'in görüşlerini yorumlayan avukatı Orhan Erdemli, Gülen'in 50 yılı aşkındır düşünce ve kanaatlerini paylaştığını ve bunun bazı kesimlerce benimsenirken bazı kimseler tarafından da eleştirilmesinin doğal olduğunu söyledi.
 
ELEŞTİRİ HAKKINA SIĞINARAK..
Fethullah Gülen'in daha önce de basın ve ifade özgürlüğü taraftarı olduğunu defalarca kez açıkladığını aktaran Erdemli, "Dolayısıyla müvekkilim, serdettiği düşüncelerin eleştirilmesini, karşı görüşler ileri sürülmesini, basın ve ifade hürriyetinin bir gereği kabul eder. Ancak zaman zaman basın ve ifade özgürlüğünün suistimal edildiğine şahit olmaktayız. Eleştiri hakkının ardına sığınıp, karşı görüş ileri sürer görünüp, gerçekte müvekkilimin kişilik haklarına ve inançlarına karşı en ağır hakaretler yapılmakta, en olmadık iftiralar isnat edilmektedir." dedi.
Bu haber toplam 2776 defa okunmuştur
Müslümanlara ilgi
Biro Türk
F.G. beye eğer bu güne kadar gayri islami unsurlara ve odaklara (chp. israil. chp ve bir takım işbirlikci istihbarat birimlerine...) gösterdiği ilgi ve alakayı müslümanlara gösterseydi şimdiye türkiye kurtulurdu ve lider ülke olurdu.Şu anda bile ne yazıkki müslümanları sadece kullanmak ve birilerine peşkeş çakmaya uğraşıyor.Onun için sıkça bu odakların gazetelerine diyologculuk adı altında mesajlar vererek islami tepkileri kırmaya çalışıyor.Ne yapsın demekki onun görevide o...
28 Mart 2012 Çarşamba 08:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri